Манчестър Сити разгроми Аталанта с 5:1 в мач от третия кръг на груповата фаза на Шампионска лига.

След него "гражданите" остават с пълен актив от 9 точки, голова разлика 10:1 и са лидери в група "С".

Италианците, които са дебютант в турнира, се намират на другия полюс. Те са с три загуби и голова разлика 2:11. Това бе първи мач в историята между двата отбора.

Той не започна зле за гостите от Италия, които показаха зъби в самото начало на мача и на няколко пъти можеха да открият резултата.

В 28-ата минута Фернандиньо извърши изключително нелепо нарушение на ъгъла на наказателното поле и реферът посочи бялата точка. Зад топката застана Руслан Малиновский, който даде преднина на Аталанта.

Сити се задейства мигновено. След три пропуска, направени при резултат 0:0, Серхио Агуеро взе нещата в свои ръце. В 34-ата минута той бе точен за 1:1, а само 5 минути след това вкара и дузпа за 2:1, правейки обрата факт.

Снимка 449118

Източник: Twitter

През вторите 45 минути Рахийм Стърлинг вкара хеттрик, с който резултатът набъбна до 5:1. В края на срещата той дори можеше да се разпише отново, но късметът не беше на негова страна.

Английският национал вкара първото си попадение в мача след 58 минути игра, а малко след това, след многоходова акция за "гражданите" и добро отиграване на Фодън бе точен за 4:1.

Нова атака за Сити и нов гол на Стърлинг маркираха крайното 5:1 в 69-ата минута.

Снимка 449119

При малко повече шанс, манчестърци можеха да вкарат и двуцифрен брой попадения до края на срещата, но все пак проявиха милост към своите гости.

В края на мача младият Фодън прегоря и си изкара глуповат втори жълт, респективно червен картон, оставяйки тима си с човек по-малко на терена.

Въпреки това, по много убедителен начин, Манчестър Сити остава все така категоричен в тазгодишната си кампания в Шампионската лига и очаква следващата си среща с Аталанта.