Турнир: Шампионска лига Стадион: "Етихад", град Манчестър (Англия) Зрители:
90+3′

Край на мача.

Манчестър Сити победи РБ Лайпциг с 7:0 в мач от Шампионска лига

Безмилостен Сити унижи РБ Лайпциг и се класира за 1/4-финалите, Халанд избухна с пет гола

Вижте подробности

90+1′

ГОЛ! Кевин де Бройне! Футболистът получи топката и изстреля перфектен удар от границата на наказателното поле в горния десен ъгъл зад вратаря.

90′

Две минути добавено време.

89′

Търпеливо разиграване от страна на играчите на Сити. Мачът се доиграва.

82′

Мануел Аканджи се извиси над всички, за да засече добро високо центриране, насочвайки топката към долния ляв ъгъл. За негово съжаление опитът му отблизо беше слаб и отразен от Янис Бласвих.

80′

Бенямин Хенрихс напуска игралното поле, за да бъде заменен от Лукас Клостерман.

77′

Мануел Аканджи е санкциониран с жълт картон.

Снимка 610295

74′

За щастие на гостие, заради многото смени, които се изляха през последните минути, темпото леко спадна.

73′

Доминик Собослай е заменен от Дани Олмо.

67′

Кевин де Бройне получава жълт картон.

64′

Серхио Гомес Мартин се присъединява към действието на мястото на Джон Стоунс.

64′

Родри отстъпва мястото си на Калвин Филипс.

Снимка 610297

63′

Амаду Айдара е заменен от Мохамед Симакан.

63′

Андрезиньо получава позволение от съдията да влезе на терена на мястото на напускащия Емил Форсберг.

63′

Хулиан Алварес се присъединява към действието, заменяйки Ерлинг Халанд.

62′

Тимо Вернер е заменен от Юсуф Поулсен.

57′

ГОЛ! Ерлинг Халанд! Топката се отби към головата машина след разбъркване в наказателното поле и той с лекота преодоля вратаря отблизо.

Снимка 610296

55′

Илкай Гюндоган даде най-доброто от себе си и е заменен от Рияд Марез.

55′

Фил Фодън заменя Джак Грийлиш.

54′

ГОЛ! Ерлинг Халанд! Нападателят беше на точното място в точното време, за да овладее отбитата топка в наказателното поле и да я изстреля право в целта.

49′

ГОЛ! Илкай Гюндоган! Домакините организираха добра атака, при която Джак Грийлиш получи отляво и комбинира с халфа в наказателното поле. Гюндоган финтира Айдара и с плътен нисък удар намери далечния ъгъл на Бласвих.

Снимка 610298

46′

Начало на втората част.

45+3′

Край на първото полувреме.

45+2′

ГОЛ! Ерлинг Халанд! След изпълнение на корнер Рубен Диаш се извиси над всички и с глава насочи топката към вратата. Кълбото срещна левия страничен стълб, след което се разходи по голлинията. Халанд бързо се ориентира и опъна мрежата за трети път.

45′

39′

Илкай Гюндоган си освободи пространство в наказателното поле и стреля към долния ляв ъгъл. Янис Бласвих обаче реагира блестящо и спаси.

Снимка 610291

34′

Тимо Вернер получава жълт картон.

31′

Халанд връхлетя върху неадресиран пас в наказателното поле и нанесе страхотен удар към левия ъгъл. Янис Бласвих обаче го очакваше и направи отлично спасяване.

24′

ГОЛ! Ерлинг Халанд! Кевин де Бройне отправи великолепен изстрел от границата на наказателното поле, но топката се отби от дясната греда на Янис Бласвих. Кълбото стигна до Халанд, който с глава го прати във вратата.

Снимка 610294

22′

ГОЛ! Ерлинг Халанд е безпощаден от бялата точка!

20′

Дузпа! Бенямин Хенрихс игра с ръка след удар с глава на Родри. Съдията Славко Винчич се консултира с ВАР и макар че от повторенията останаха съмнения дали наистина бранителят е докоснал топката с ръка, реферът посочи бялата точка.

16′

Джак Грийлиш получи подаване в наказателното поле и отправи удар, който обаче бе блокиран от защитник.

Снимка 610289
11′

Разсякъл защитата пас беше поет от втурналия се в наказателното поле Ерлинг Халанд. Дори без да погледне, той отправи удар към долния ляв ъгъл, но Янис Бласвих блесна с отлично спасяване.

3′

Високо подаване намери Илкай Гюндоган свободен в наказателното поле, но ударът му от движение премина високо над напречната греда.

1′

47. Фил Фодън

Манчестър Сити се изправя срещу Лайпциг тази вечер от 22:00 часа в двубой от осминафиналите на Шампионска лига. Първата среща в Германия завърши между двата тима завърши 1:1. Шампионът на Англия ще гони класиране за шести пореден четвъртфинал в надпреварата, която продължава да мечтае да спечели.

Кевин де Бройне: Шансовете да подценим РБ Лайпциг са минимални

ДНК-то на Лайпциг е агресивната игра в средата на терена, споделя той

Съставът на Пеп Гуардиола взе визитата си на Кристъл Палас с късен гол на Ерлинг Халанд от дузпа. По този начин отборът от Манчестър остава втори с 61 точки, докато лидер е Арсенал с 66 пункта.

Германският тим, воден от Марко Розе, загря за визитата в Манчестър с класика срещу Борусия (Мьонхенгладбах) и е трети в Бундеслигата, на седем точки от лидера и действащ шампион Байерн (Мюнхен).

Гуардиола: Няма да е провал, ако Манчестър Сити не спечели Шампионската лига

Испанецът призна, че времето му в Манчестър Сити ще бъде оценено по успеха в Шампионската лига