Отборът на Манчестър Сити записа разгромна победа с 6:0 над Шахтьор (Донецк) в тазвечершния двубой от Група F в Шампионска лига.

Голеадата бе стартирана от Давид Силва в 13-ата минута, който с лекота изпрати топката в мрежата за 1:0. В 24-ата, резултатът вече е удвоен, след като Габриел Жесус се разписа от дузпа, въпреки че такава не трябваше да бъде отсъдена. Стърлинг се спъна сам в наказателното поле и веднага претендира за нарушение, а главният рефер реши да отсъди такова.

В 49-ата минута, именно Рахим направи класиката, а в 72-ата Жесус отбеляза второто си попадение в мача за 4:0, отново от бялата точка.

Снимка 388067

Източник: БГНЕС

В 84-ата минута, Рияд Марез увеличи на 5:0, а крайното 6:0 бе оформено от Габриел, който блесна с хеттрик.

След този разгромен успех, Манчестър Сити се нареди на първото място в групата с актив от 9 точки, докато Шахтьор е последен с едва две.

В другия двубой, Лион и Хофенхайм не се победиха, завършвайки при равен резултат 2:2, като френският отбор е втори във временното класиране с шест точки, следван от своя съперник, който има три.