Треньорът на Шахтьор (Донецк) Луиш Кастро коментира победата над Реал (Мадрид) с 2:0 в Шампионската лига.

Украинците събраха 7 точки и изместиха испанците от второто място.

"Искам да поздравя момчетата, защото те се раздадоха до край в този мач. Работиха здраво на терена, помагаха си и бяха просто фантастични.

През първото полувреме не се представихме по начина, по който бяхме предвидили и искахме. Допуснахме някои грешки. На почивката се постарахме да коригираме тези неточности. През втората част създадохме няколко голови положения и не позволихме на Реал да направи почти нищо.

Не е тайна, че използвахме подобна стратегия и в първия мач в Мадрид. Знаехме, че съперникът ще търси победата и се постарахме да го спрем, да затваряме свободните зони и да контролираме въздушните двубои.

Във футбола няма тайни. Трябва да работиш здраво и да преодоляваш трудностите", коментира Кастро.

Шахтьор пак удари Реал (Мадрид), пътят за "кралете" към осминафиналите ще е труден

Украинците победиха мадридчани с 2:0