Старши треньорът на Барселона Луис Енрике изрази задоволството си от победата на своя отбор с 2:1 при гостуването на Борусия (Мьонхенгладбах) в мача от Шампионската лига. Той подчерта, че отборът му е показал характер след като му се наложи да прави пълен обрат.

"Превъзхождахме преди почивката и имахме няколко много добри положения. През второто полувреме головите ситуации бяха по-малко, но като цяло победата ни е заслужена.

Съперникът ни не игра в характерния си стил. Опитахме се да използваме силните си моменти, но и Борусия можеше да ни изненада с контраатаки. В това е силата им. Хареса ми как реагирахме след допуснатия гол.

Като имаме предвид, че Борусия постигна 11 победи в последните 11 мача на своя терен и упражнява много силен натиск срещу своите съперници, трябва да сме доволни от резултата", каза Енрике.