Турнир: Шампионска лига Стадион: Зрители:
90+4′

Последен съдийски сигнал.

89′

Браун спасява!

Шут на състезател на гостите в последните секунди на двубоя бе избит от стража на българския тим.

87′

Кешеру е заменен от Лукоки.

85′

Жоао Пауло заменя Вандерсон.

81′

Мисиджан сменя Кафу.

80′

Попадение на Марселиньо... е отменено заради засада.

Спорно решение на страничния съдия.

77′

Караско сменя Еливелто.

76′

Официално предупреждение за Дяков.

75′

ГООООООООООООООООООЛ!!!

4:1 за Лудогорец!

Попадение на Клаудиу Кешеру!

71′

Жълт картон за Натанаел.

70′

Лукша сменя Нюаджи.

68′

Уникална възможност се открива пред Марселиньо!

Той обаче пропуска да се разпише.

63′

Жълт картон за Слингард.

58′

ГООООООООООООООООООООООООООООООЛ!!!

3:1 за Лудогорец!

Вихрена акция на Лудогорец завършва с попадение на Кешеру!

57′

И през втората част домакините са по-настоятелният тим на терена.

Поредица от центрирания в пеналта на литовците.

Без нов гол във вратата на Жалгирис...

56′

ГООООООООООООООООООООЛ!!!

Обрат! 2:1!

Попадение на сметката на Вандерсон!

55′

Марселиньо стреля с глава!

Вратарят на Жалгирис спасява!

46′

Атаич заменя Траоре.

45′

Играта е подновена.

45+1′

Първото полувреме премина под превъзходството на българския отбор. Шампионите диктуваха темпото на игра и случващото се на терена.

Колкото и да е изненадващо обаче, по-интересните положения бяха именно пред вратата на "зелените", като всяко остро центриране на гостите се оказваше сериозна заплаха за домакините.

Още в 15-ата минута Натанаел за пореден път, в двата си мача срещу този тим, сбърка. Той изпусна Серж Нюаджи, който пък отново наказа "орлите", откривайки резултата в мача - 0:1.

Публиката на стадиона замлъкна, а малката агитка от Литва избухна в радостни възгласи, подкрепяйки любимците си.

След инкасирания гол, българският тим се втурна в предни позиции и натика опонента си в половината му.

На няколко пъти Дяков и Моци оставаха на сантиметри от изравнително попадение, което щеше със сигурност да даде нови сили на Лудогорец в срещата.

Това се случи 4 минути преди почивката, когато "грешникът" Натанаел излезе в добра позиция и вкара кълбото в мрежата за 1:1, връщайки състава си в двубоя.

45′

Почивка.

44′

Официално предупреждение за Моци.

41′

ГООООООООООООООООООООООЛ!!!

Попадение на Натанаел!

1:1!

Лудогорец се връща в мача!

37′

Удар на Дяков!

Футболист на Жалгирис избива от самата голлиния!

Уникален малшанс за разградчани!

35′

Натиск на домакините.

Той обаче не дава резултат.

32′

Лукас Саша влиза на скорост в наказателното поле на съперника.

Изстрел на футболиста на разградчани в аут.

30′

Две поредни центрирания в пеналта на Жалгирис.

Без точен изстрел в полза на Лудогорец.

27′

Вандерсон поднася топката пред Кешеру в наказателното поле.

Румънският таран обаче не я насочва както подобава и тя минава встрани от целта.

25′

Домакините се опитват всячески да се върнат в мача.

За момента обаче това не само не се получава, а при малко повече късмет гостите могат да стигнат и до втори гол в съперниковата врата.

20′

Спасяване на Витаускас!

Козмин Моци стреля, но вратарят на съперника спря шута му!

15′

ГОООООООООООООООЛ!!!

Серж Нюаджи бележи за Жалгирис!

Гостите излизат напред в резултата!

0:1!

14′

Игор Пластун изчиства топката напред!

Корнер за Жалгирис създаде напрежение пред вратата на разградчани, но футболистът на домакините предотвратява опасността.

10′

Жълт картон за Ваиткунас.

9′

Добра намеса на Браун!

Вратарят на разградчани спасява силен шут на състезател на съперника.

5′

Поредица остри сблъсъци в средата на терена.

Наложи се намесата на медицинския екип.

Без сериозни контузии в двата състава.

2′

Корнер за Лудогорец, на доста ранен етап от сблъсъка.

Нищо сериозно обаче не последва след ъгловия удар.

1′

19. Александър Василев 9. Бахрудин Атаич

Лудогорец е опрян до стената, а дали ще вземе въздух и ще направи първата крачка към новия си европоход, ще разберем след 21:00 часа.

Тогава разградчани приемат Жалгирис в реванш от втория квалификационен кръг в Шампионска лига.

След първата среща, изненадващо или не, литовският шампион има преднина от един гол след 2:1 у дома.

От Лудогорец вече се заканиха, че са отстранили проблемите, и че нямат никакво съмнение, че ще продължат напред в турнира, но съперникът също даде да се разбере, че няма да се даде без бой.

Жалгирис смачка безидеен Лудогорец, палач на Левски е героят на вечерта в Литва (ВИДЕО)

Домакините победиха с 2:1

Вече е публична тайна, че при провал Георги Дерменджиев ще бъде освободен от поста старши треньор, което не е новост.

За разлика от първия мач специалистът залага на Клаудиу Кешеру сред стартовите 11, както и на възстановения от контузия капитан - Светослав Дяков.

И така - дали Лудогорец ще полети високо за поредна година в евротурнирите, или "орлите" ще се снишат ниско, отговорът - тази вечер.