Българският шампион – Лудогорец стартира по отличен начин тазгодишната си кампания в Шампионската лига. Селекцията на Георги Дерменджиев надви Младост (Подгорица) с 2:0, като по този начин си подсигури добра преднина преди реванша в Черна Гора.

Лудогорец вкара само два гола на Младост (Развой на срещата по минути)

Моци и Лукоки герои за домакините

„Орлите“ демонстрираха бърз и атакуващ футбол, а числовото изражение е най-малкото, с което „романтичарите“ се отърваха от Разград. Начало на успеха положи Козмин Моци, който беше точен от дузпа в 12-ата минута. До почивката примерът му последва и Джорди Лукоки.  Попадение на Вандерсон пък бе отменено правилно заради засада.

Снимка 244296

Двубоят тази вечер ще бъде запомнен с огромния брой пропуски на „зелените“. Най-фрапантните от тях бяха дело на Лукоки, а Натанаел на два пъти се размина с гол от пряк свободен удар. Нужно е да отбележим и отличния мач за вратаря на гостите Люлянович.

Балканската битка генерираше сериозен интерес по трибуните. Сред хилядите на „Лудогорец Арена“ бе националният ни селекционер – Ивайло Петев, ,треньорът на Румъния - Кристоф Даум, както и емисари на Тулуза. Последните проявяват сериозен интерес към звездата на "орлите" - Клаудиу Кешеру.

Снимка 244294

Домакините стартираха брилянтно турнирната битка и до 10-ата минута, само късметът спаси Младост от попадение. С пропуски се отчетоха Сисиньо,Светослав Дяков и Джонатан Кафу. Логичното се случи малко по-късно, когато резултатът бе открит. Холандското крило Джоди Лукоки се измъкна от съперниковата отбрана и навлезе мощно в наказателното поле. В този момент техничарят бе посечен от защитника на гостите Блажо Игуманович и след кратко съвещание със своя помощник, реферът Сергей Лапочкин посочи "бялата точка". С отговорната задача се нагърби Козмин Моци, който с лекота реализира в мрежата на Люлянович.

Секунди след това, преднината на „орлите“ можеше да бъде удвоена, ала Лукоки закъсня за миг и не успя да засече в близкия ъгъл на черногорците.

Снимка 244293

Бившият играч на Аякс обаче поправи своя мерник и в 26-ата минута попадна в прегръдките на своите колеги. Марселиньо видя по отличен начин включващия се от втора позиция Натанаел. Бранителят подаде към Кишада, който отправи слаб, но същевременно много коварен изстрел с глава. Вратарят на Младост - Люлянович изби с мъка, но за негово съжаление на точното място за добавка беше Лукоки, който от няколко метра отбеляза с лекота.

До почивката, съперникът от Подгорица можеше да получи и трети гол. Този път страничният съдия спаси „романтичарите“, след като отмени, напълно правилно, попадение от засада на Вандерсон.

Втората част можеше да започне по мечтан начин за Лудогорец. Топката стигна до дебнещия около границата на наказателното поле Марселиньо. Изстрелът му обаче бе избит с мъка от стража Люлянович. Малко по-късно, неразбирателство между Вандерсон и Лукоки, спаси черногорците от сигурно попадение.

Снимка 244298

Пропуските обаче продължаваха. На два пъти сантиметри лишиха Натанаел да отбележи от фаул, а диагонален изстрел на Джонатан Кафу не попадна в далечния ъгъл на Люлянович.

„Черешката на тортата „ сложи Джоди Лукоки, който пропусна да вкара на празна врата в 83-ата минута.

Реваншът в Подогрица е след седмица, а с оглед показаното днес, Лудогорец едва ли ще изпита някакви трудности срещу черногорския си съперник.