Ливърпул е на 90 минути от финал в тазгодишното издание на Шампионската лига. Селекцията на Юрген Клоп не подцени сензацията Виляреал и надви носителя на Лига Европа с 2:0 на своя "Анфийлд". Мърсисайдци имаха тотално надмощие в срещата и можеха да направят протоколен предстоящия реванш в Испания. Пропуските пред Херонимо Рули обаче се превърнаха в обичайно повтарящо се действие. Все пак след паузата автогол си наниза Еступинян, а веднъж се разписа и Мане.

Но това не бе всичко от "червените". Попадения на Фабиньо и Робъртсън бяха отменени поради засада, а веднъж гредата удари Тиаго. За Виляреал това беше и първа загуба като гост в елиминациите на ШЛ през сезона.

Снимка 572055

Ливърпул демонстрира, че ще бъде достатъчно агресивен в атака още от първата минута. Виляреал също не изневери на стила си и започна предпазливо историческото си гостуване на "Анфийлд".

Ливърпул - Виляреал 2:0 (Развой на срещата по минути)

Автогол на Еступинян и попадение на Садио Мане

Липса на концентрация попречи на мърсисайдци да достигнат до гол в 7-ата минута. Ибрахима Конте скочи най-високо при корнер, а насочването му с глава стигна до Мане. Сенегалецът обаче не очакваше подобен развой на събитията и не съумя да шутира отблизо.

Снимка 572059

"Червените" звезди - Салах и Мане разиграха отлично помежду си в 12-ата минута. Тогава египтянинът хвърли пас зад гърба на отбраната за Садио, но последвалият му удар с глава не беше от възможно най-добро качество.

Капитанът на домакините Джордан Хендерсън сам изненада себе си с нещо средно между удар и центриране, което не затрудни заелия позиция плътно до своята странична греда Херонимо Рули.

Садио Мане продължи да бъде най-опасният футболист на Ливърпул от началото на срещата. Виляреал извади късмет и в 32-ата минута, след като африканецът шутира от границата на наказателното поле, но след контакт на кълбото с Раул Албиол, то премина в опасна близост до страничния стълб на Рули.

След като възпитаниците на Юрген Клоп имаха проблеми с това да превземат вратата на "жълтата подводница" по стандартния начин, Тиаго реши да рискува с мощен шут от далечна дистанция. "Бомбата" срещна страничната греда на протегналия се максимално Херонимо Рули.

Снимка 572062

Подновяването на играта можеше да донесе повече от любопитен момент. Салах отправи остро центриране, а Пау Торес подложи главата си, за да отклони застрашително към своята врата. Рули все пак бе заел добра позиция и улови.

За кратко "червените" изпитаха радостта от гола в 50-ата. Авторът на попадението Фабиньо обаче нямаше време дори да приема поздравления, защото ясно се видя как асистиралия му Ван Дайк е в положение на засада.

Снимка 572074

Най-сетне логичното в този първи полуфинал се случи в 52-ата минута. "Червените" разгърнаха своя атака по цялото протежение на терена. Капитанът Хендерсън реши да центрира, а за негово щастие топката се отклони в крака на Еступинян и влетя повече от изненадващо в мрежа на Рули.

След като вече бяха намерили дупка в испанския "бетон", за хората на Клоп беше лесна задача да удвоят преднината си само 120 секунди по-късно. Мо Салах отправи извеждащ пас между краката на Торес за Садио Мане. Нападателят изпревари пробващия се да го блокира Рули и под плонжа на аржентинеца направи 2:0.

Снимка 572072

Вече със спокойствието на своя аванс, поредният вариант в нападението на Ливърпул отново се оказа достатъчен за гол. Анди Робъртсън видя с разочарование, че красивото му изпълнение за 3:0 няма да бъде зачетено поради засада.

Проблемите за носителя на Лига Европа нямаха край. В рамките на няколко поредни акции, Ван Дайк и Луис Диас не притежаваха нужната точност, за да доближат още повече гранда до мечтания финал в Париж.

Снимка 572071

До края и двата тима решиха да съхранят малко повечко от и без това вече липсващите им сили. Интересните положения пред вратарите секнаха безвъзвратно.

Повече от интересният реванш ще бъде на 3 май от 22:00 часа на "Естадио де ла Серамика".

Манчестър Сити победи Реал (Мадрид) с 4:3 в Шампионска лига

Шоу на "Етихад"! Ман Сити и Реал (Мадрид) си отбелязаха 7 гола, но оставиха интригата за реванша

Бемзема се отчете с два гола за "кралете"