Ливърпул приема сензацията Виляреал в първи мач от полуфиналите на Шампионската лига. Двубоят на "Анфийлд" е от 22:00 часа, а мърсисайдци са в ролята на абсолютен фаворит. Мнозина предричат, че на финала отборът на Юрген Клоп ще се изправи срещу големия си съперник за титлата във Висшата лига Манчестър Сити, но Виляреал със сигурност има други планове. "Жълтата подводница" се доказа като убиец на гиганти и вече взе скалповете на Ювентус и Байерн (Мюнхен).

Срещу баварците съставът на Унай Емери демонстрира, че може да играе доминиращ футбол и заслужаваше да спечели с повече от 1:0 на своя "Естадио де ла Серамика". В реванша пък испанците се защитаваха хладнокръвно и търпеливо дочакаха момента, в който със смъртоносна контра да повалят мюнхенския гранд.

Ливърпул имаше по-лесна задача срещу Бенфика. "Червените" до голяма степен решиха нещата в своя полза още в Лисабон, след като се наложиха с 3:1. В реванша Клоп си позволи да спести силите на част от титулярите и двубоят завърши 3:3. По този начин тимът продължава да има реални шансове да финишира сезона с 4 трофея.

Ливърпул и Палас ще играят контрола в екзотична дестинация

Ето кога

Впечатляващ е фактът, че Виляреал записа три победи и равенство в последните си 4 мача на чужд терен в Шампионската лига. Отборът обаче отпадна от английски съперник в единствения случай, в който стигна до полуфинал в турнира. През сезона 2005/06 "жълтата подводница" срещна на крачка от финала Арсенал и загуби с общ резултат 0:1.

Роберто Фирмино е под въпрос за Ливърпул, но дори да беше в оптимална кондиция, бразилецът едва ли щеше да е титуляр. Атаката ще водят Мохамед Салах, Садио Мане и Луис Диас, а на пейката ще останат Дивок Ориги и Диого Жота. В центъра на защитата Вирджил ван Дайк ще си партнира с Ибрахима Конате, който се разписа и в двата четвъртфинални сблъсъка с Бенфика. Тримата в средата на терена най-вероятно ще са Джордан Хендерсън, Фабиньо и Тиаго Алкантара.

Виляреал ще пристигне без бившия защитник на Ливърпул Алберто Морено, а най-вероятно ще липсва и Жерард Морено. Франсис Коклен поднови тренировки с тима и се очаква да започне от първата минута. Единствената дилема пред Унай Емери е кой измежду Чуквуезе и Йереми Пино да стартира до Арно Данжума в нападение.

Ливърпул и Виляреал имат два мача помежду си в евротурнирите през 2016 година. Те бяха съперници на полуфиналите в Лига Европа, като испанците се наложиха с 1:0 у дома, но загубиха с 0:3 на "Анфийлд". Във финала Ливърпул загуби от Севиля на Емери и сега Клоп може да вземе реванш.

Клоп: Всички в Ливърпул обичат Ориги