90+3′
Турнир: Шампионска лига Стадион: "Анфийлд", гр. Ливърпул (Англия) Зрители: 53 687
90+3′

КРАЙ НА МАЧА!

90+2′

Жълт картон за Харви Елиът.

86′

В последните минути темпото на игра спадна. Ливърпул сякаш се примири със съдбата си.

80′

Дани Себайос заменя Родриго.

75′

Жоел Матип е на терена за сметка на Джо Гомес.

74′

Юрген Клоп решава да замени Джордан Хендерсън и той отстъпва мястото си на Джеймс Милнър.

67′

ГОООЛ! БЕНЗЕМА! 2:5! Какво се случва на "Анфийлд"? Гостите организираха скоростна атака, Винисиус напред с топка в крака и подаде към Бензема. Френският нападател финтира вратаря, подигра се с цялата защита на "червените" и спокойно прати топката в опразнената врата на Ливърпул.

Снимка 607655

Източник: EPA/БГНЕС

64′

Коди Гакпо напуска и Роберто Фирмино се появява в игра.

64′

Дарвин Нунес излезе, а Юрген Клоп даде последни тактически указания на Диого Жота.

60′

Жълт картон за Винисиус.

55′

ГОООЛ! 2:4! Ливърпул капитулира! Гостите направиха многоходова комбинация пред полето на мърсисайдци, топката достигна до Бензема, който нанесе слаб удар, но след рикошет в крака на защитник в червено, Алисон нямаше какво да направи и само изгледа как кълбото влиза в мрежата му за четвърти път.

47′

ГОООЛ! ОБРАТ! МИЛИТАО! Шокът за домакините стана пълен в 47-а минута, когато Милитао прати топката в мрежата им за трети път. Лука Модрич центрира от пряк свободен удар, защитата в червено заспа и Милитао с глава направи резултата 2:3!

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45+3′

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!

45′

Реал (Мадрид) имаше възможност да направи пълен обрат в последната минута на първото полувреме. Винисиус напредна по лявото крило и центрира към нахлуващия Родриго, но Робъртсън направи решителен шпагат и изби топката току преди нападателя на "белите" да стреля.

37′
Снимка 607650

36′

ГОООЛ! 2:2! Ето че дойде ред и на Алисон да направи безумна грешка. Защитник на Ливърпул върна към своя вратар, а Винисиус не спря да преследва топката. Стражът на мърсисайдци я изрита право в тялото на нападателя и тя влетя в мрежата му.

31′

Винисиус опита да повтори изпълнението при гола си отпреди малко и шутира по същия начин, от същото място, но този път Алсион внимаваше и развенча опита на своя сънародник!

27′

Принудителна смяна за Реал. Давид Алаба не може да продължи участието си в мача и е заменен от Начо Фернандес.

Снимка 607642

25′

ШАНС ЗА ЛИВЪРПУЛ! Разбъркване в полето на Реал (Мадрид) създаде сериозна суматоха сред бранителите в бяло. Топката достигна до Дарвин Нунес, който стреля от около метър от голлинята, но Дани Карвахал и Милитао се хвърлиха пред него и с телата си предпазиха вратата си от трети гол.

21′

ГОООЛ! 2:1! ВИНИСИУС! Реал (Мадрид) показа зъбите си с навлизането на 20-та минута на двубоя. Вини Жуниор получи пас в наказателното поле на мърсисайдци и технично завъртя топката в далечния ъгъл на Алисон!

16′
Снимка 607646

15′

ГОООЛ! 2:0! САЛАХ! По нищо не изглеждаше, че в тази 15-та минута Ливърпул ще удвои преднината си. Дани Карвахал върна топката към своя вратар Тибо Куртоа. Белгиецът си спря кълбото, но се засуети, подхлъзна се, а дебнещият наблизо Мохамед Салах не чакаше втора покана и промуши топката покрай него за 2:0!

12′

Шеметна минута на стадион "Анфийлд". Първо Реал (Мадрид) имаше възможност да отбележи, но изстрел на Родриго беше блокиран. Домакините организираха светкавична контраатака, при която Гакпо изнесе топката до централната зона и намери Салах, египтянинът напредна, навлезе в наказателното поле но шутът му излезе в аут.

5′
Снимка 607643

4′

ГОООЛ! НУНЕС! Домакините започнаха доста офанзивно срещата и това се отплати с гол още в 4-та минута на двубоя. Мохамед Салах получи топката на дясното крило и центрира с външен фалц в наказателното поле. Дарвин Нунес се вклини между двойката централни защитници на Реал (Мадрид) и с петичка матира Тибо Куртоа! Феноменален гол на уругваеца!

1′

НАЧАЛО НА МАЧА! Да си пожелаем много голове и емоции в първия 1/8-финален мач между Ливърпул и Реал (Мадрид). ТОПСПОРТ ще проследи двубоя на живо и ще ви направи съпричастни с най-интересните моменти на стадион "Анфийлд".

21. Константинос Цимикас 6. Начо Фернандес

Ливърпул и Реал (Мадрид) ще изиграят своя първи осминафинален мач от тазгодишното издание на Шампионската лига. Класическият сблъсък между двата колоса е сигурен залог за мигове на върховна естетическа наслада за взискателния футболен запалянко.

Опонентите за последно се срещнаха във финала на Шампионската лига през май, когато мърсисайдци доминираха през голяма част от срещата, но в крайна сметка кралският клуб спечели с 1:0 след гол на Винисиус.

Борусия (Дортмунд) победи Челси в мач от Шампионска лига

Борусия (Дортмунд) се добра до минимален успех над Челси

Вижте подробности

Тимът на Юрген Клоп е отпадал в тази фаза на Шампионската лига само веднъж в последните пет години и това се случи през сезон 2019/20, когато мърсисайдци бяха елиминирани от другия гранд от Мадрид - Атлетико. "Червените" имаха много трудности през този сезон, но през миналата седмица постигнаха две поредни победи, след като надиграха последователно Евертън и Нюкасъл, и показаха, че постепенно се връщат към добрата си форма.

Реал (Мадрид) също не е в най-доброто си състояние в последното време. "Белите" вече изостават на цели осем точки от Барселона в битката за титлата в Ла Лига, а и имат доста кадрови проблеми. Реал обаче неведнъж е показвал, че каквито и проблеми да има, никога не може да бъде отписван в Шампионската лига. Доказателство за това бяха сблъсъците с ПСЖ и Манчестър Сити по пътя към финала през миналия сезон.

Ливърпул няма победа в последните шест мача с Реал, като това е тяхната най-лоша серия срещу конкретен съперник в Шампионската лига. "Белите" обаче имат само един успех в предишните си седем визити в Англия.

Луис Диас, Ибрахима Конате, Тиаго Алкантара и Калвин Рамзи все още лекуват травми в състава на Ливърпул. Диого Жота, Роберто Фирмино и Вирджил ван Дайк обаче се завърнаха в игра. Дарвин Нунес получи травма в рамото по време на двубоя с Нюкасъл, но Юрген Клоп заяви на своята пресконференция, че има шанс уругваецът да играе, ако не изпитва силна болка.

Клоп: Много е трудно да победиш Реал (Мадрид), но не е невъзможно

"Не мисля, че можеш да накараш Реал да играе панически"

Реал ще бъде без халфовете Тони Кроос и Орелиан Чуамени. Добрата новина за Карло Анчелоти обаче е, че капитанът Карим Бензема попадна в групата за гостуването на "Анфийлд". Тибо Куртоа вече се възстанови от своята контузия и дори игра в двубоя с Осасуна. С травми са още Ферлан Менди и Мариано Диас.

Главен съдия на срещата е румънецът Ищван Ковач, който се прочу с огромната си грешка на мача Левски - Хамрун, заради която "сините" поискаха от УЕФА преиграване на мача с малтийците. Негови помощници са Василие Маринеску и Овидиу Артене. С ВАР ще се занимават Масимилиано Ирати и Марко Гуида.