90+4′
Турнир: Шампионска лига Стадион: Зрители: Мачът се играе без публика
90+4′

КРАЙ НА МАЧА!

Реал (Мадрид) завърши 0:0 с Ливърпул и се класира на полуфинал в Шампионската лига

Реал не позволи чудо на "Анфийлд", "кралете" удържаха Ливърпул и са на 1/2-финал

Челси е следващият опонент за селекцията на Зинедин Зидан

89′

Шанс за късна драма можеше да има в даденото от съдията продължение. Ферлан Менди сътвори грешка малко пред наказателното си поле, от която обаче не успя да се възползва Мохамед Салах. Египтянинът отново не успя да преодолее Куртоа.

84′

Джердан Шакири е една от последните надежди за чудодеен обрат на мърсисайдци.

83′

Алекс Окслейд-Чембърлейн се появява в игра вместо Садио Мане.

82′

През това време смяна правят и в Реал (Мадрид), като Иско заема мястото си на Марко Асенсио.

81′

В 81-ата минута Едер Милитао демонстрира, че може да бъде доста ефективен и в атакуващ план. Негово центриране намери точно Карим Бензема, който стреля с глава, но заби топката в земята и тя не се превърна в заплаха за Алисон.

79′
Снимка 527051

Източник: EPA/БГНЕС

72′

Умореният Тони Кроос бива заменен от Алваро Одриосола.

71′

Родриго се появява в игра за Реал (Мадрид) като ще замени Винисиус.

70′

Появилият се като смяна Диого Жота демонстрира техника на малък периметър в 70-ата минута. Португалецът дриблира измежду бранители на Реал, ала шутът му намери външната страна на испанската мрежа. Малко след това изстрел на Роберто Фирмино бе блокиран от отлично застаналия Милитао.

67′

65′

ВИНИСИУС! Решението на Юрген Клоп да заиграе с трима в защита, отвори доста пространства за бързи контраатаки на Реал. При една такава Винисиус се измъкна зад отбраната на англичаните, но останал сам срещу Алисон не успя да го преодолее, въпреки техничното си копване.

60′

Капитанът Джеймс Милнър пък отстъпва мястото си на Тиаго Алкантара.

59′

Юрген Клоп хвърля всичко в атака, пускайки в игра офанзивен играч като Диого Жота за сметка на бранителя Озан Кабак.

58′

Жълт картон за Натаниел Филипс от Ливърпул.

56′
Снимка 527050

55′

В 55-ата минута Карим Бензема и Ферлан Менди демонстрираха "френската връзка" в селекцията на Реал, правейки добро двойно подаване. И в мига, когато централният нападател на "лос меренгес" се канеше да отправи голов удар, бранител на Ливърпул изпъкна с решителна намеса.

48′

ФИРМИНО! Ливърпул пробва да вдигне темпото на игра веднага след подновяването на играта. Важният първи гол в мрежата на Реал без малко не падна в 48-ата минута. Фирмино се освободи от сънародника си Едер Милитао и стреля по диагонала. Само обаче, за да види как Куртоа се намесва блестящо и избива в корнер.

47′
Снимка 527044

46′

Вижте как се промениха коефициентите на efbet след края на първото полувреме.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

Снимка 527043

42′

ВАЙНАЛДУМ! Юрген Клоп невярващо се хвана за главата в 42-ата, когато Джини Вайналдум беше оставен непокрит на задължаваща го позиция в полето на Реал (Мадрид). Нидерландецът обаче направи по-трудното и шутира над горната греда.

40′

Още един неточен удар беляза атаките на Ливърпул в 41-ата минута. Скоростна акция през центъра продължи с пас на Вайналдум към Мане. Той пък намери Салах, който елиминирайки Валверде отправи изстрел встрани от дясната греда.

37′

МАНЕ! В 37-ата минута Садио Мане закъсня със стотни от секундата, за да даде аванс на "червените". Трент Александър-Арнолд матира "кралската" защита с перфектно центриране към далечната греда, което обаче се оказа прекалено бързо за неговия колега.

33′

Куриозен момент беляза 33-ата минута, когато обещаващо подаване на Маркос Асенсио към Ферлан Менди неволно бе спряно от главния съдия Бьорн Кайперс.

25′

Анди Робъртсън съще е декориран с картон заради участието си в сблъсъците.

24′

В 24-ата минута горещи страсти белязаха титаничния сблъсък. Каземиро, в типичен свой стил, влезе брутално в краката на Милнър край тъчлинията. Това доведе до меле между двата тима, което навреме бе туширано от главния съдия Бьорн Кайперс.

Снимка 527049

19′

ГРЕДА! Реал (Мадрид) напомни на своя опонент, че въпреки ролята си на защитаващ се гост, ще дебне всяка една възможна ситуация за съкрушително попадение. Карим Бензема сам си изработи ситуация край тъча, след което навлезе мощно в полето на Ливърпул. Последва рязка смяна на посоката от французина, литвайки елементарно Кабак и Филипс, което му отвори и достатъчно коридор за стрелба. Топката леко се отклони в крака на турския централен бранител на домакините и за щастие на Алисон, единствено удари неговата странична греда.

Снимка 527045

10′

Не бяха изминали и десет минути, а Тибо Куртоа вече правеше второто си спасяване. Тогава белгиецът се намеси многозначително след изключително премерен изстрел, дело на Джеймс Милнър.

5′

През първите пет минути от двубоя Реал (Мадрид) нито веднъж не мина центъра на терена. Футболистите на Ливърпул стартираха безкрайно амбицирано, създавайки нещо като няколко на брой положения, внесли единствено кратко напрежение пред вратата на Тибо Куртоа.

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В МАЧА!

1′

65. Лейтън Кларксън

Ливърпул и Реал (Мадрид) се изправят в четвъртфинален реванш от Шампионска лига на "Анфийлд". Сблъсъкът е тази вечер от 22:00 часа. Първата срещу в Мадрид завърши 3:1 в полза на испанския гранд и задачата за мърсисайдци изглежда много трудна, но не и невъзможна.

Ливърпул е майстор на зрелищните обрати в европейските клубни турнири, особено когато е домакин във втория мач.

Днес ще се опита отново да направи магия. Крайният победител в този сблъсък ще се изправи срещу Челси на полуфинал.

Ливърпул победи Астън Вила във Висшата лига

Ливърпул сложи край на лошата серия у дома по драматичен начин

Шампионите с обрат срещу Астън Вила

"Белия балет" пристига на Острова с повишено настроение сле успеха с 2:1 над Барселона в "ел класико" през уикенда, докато Ливърпул записа първа домакинска победа през 2021 година над Астън Вила (2:1). Мениджърът на английския тим Юрген Клоп няма да разчита на контузените Жоел Матип, Върджил ван Дайк, Джордан Хендерсън и Джо Гомес. Под въпрос е Дивок Ориги, който едва ли щеше да е титуляр.

Извън групата на водения от Зинедин Зидан Реал пък са Лукас Васкес, Серхио Рамос, Рафаел Варан, Еден Азар и Дани Карвахал. В самолета за Ливърпул се качиха трима играчи от втория отбор - Чуст, Парк и Арибас.

В отсъствието на Васкес се очаква да започне Алваро Одриосола, който го замени успешно срещу Барса. Възможно е Зидан да заложи и на ветерана Марсело или да върне Каземиро в отбраната. Двата тима са играли седем пъти помежду си, като Реал (Мадрид) е спечелил 4 от срещите, срещу три за Ливърпул, а головата разлика е 10:8 в полза на "кралския клуб". Дали балансът ще се изравни или Реал ще задълбочи разликата предстои да научим тази вечер.

Флорентино Перес автоматично преизбран за президент на Реал (Мадрид)