Ливърпул разгроми Порто с 4:1 като гост в четвъртфинална среща реванш от Шампионската Лига. Домакините изиграха много силно първо полувреме, но бяха попарени след гол ма Садио Мане. След почивката "драконите" продължиха да търсят попадение, но бяха наказани от изключителната ефективност на "червените".

На полуфинала Ливърпул ще играе срещу Барселона.

Порто - Ливърпул 1:4, Ван Дайк се отчете с гол с глава

Букмейкърите дават сериозно предимство на "червените"

Домакините можеха да отбележат още в 30-ата секунда, когато Корона влезе отляво и стреля на сантиметри над вратата на Алисон. Това даде тон за натиск и положенията се редяха едно след друго.

Гостите бяха смутени и не можеха да изнесат топката. Защитата им начело с Ван Дайк все пак се справяше и точни и силни удари не стигаха до Алисон.

Снимка 418781

Противно на случващото се на терена, малко като на шега падна попадение във вратата на Касияс. В 28-ата минута гостите успяха да организират първата си сериозна атака. Топката попадна в Салах, който някак успя да я прокара покрай двама защитници и връхлитащия Садио Мане вкара. Съдията Макелие веднага го отмени заради засада, но изчака решението на ВАР. А то се оказа: ГООЛ!

Това леко смути "драконите", които продължиха да търсят гола. И в последната секунда на полувремето можеха да получат второ попадение. Късметът след рикошет се оказа на тяхна страна и топката мина на сантиметри покрай гредата.

Снимка 418784

След почивката домакините продължиха с опитите си за гол и отново натикаха Ливърпул в неговата половина. Пропуските не бяха много.

В 65-та минута Салах хладнокръвно вкара и мачът приключи. Милитао върна едно попадение след корнер. Но Фирмино и Ван Дайк и двамата с глава оформиха крайния резултат.

В този мач играчите на Ливърпул показаха, че добрите отбори могат да печелят убедително без да блестят. Време е за шоуто срещу Барселона.