Турнир: Шампионска лига Стадион: Зрители: 43,545

Ливърпул отчая домакините с ефективността си.

Касияс спаси удар на Салах.

90′

Две минути добавено време.

84′

ГОООЛ! Ван Дайк с вкара глава, непокрит пред Касияс. Садио Мане продължи топката с глава след центриране от корнер отляво.

83′

Мачът загуби всякаква интрига и се доиграва.

81′

Коща сменя Брахими.

78′

Фернандо Сантош смени Хесус Корона.

77′

ГОООЛ! Роберто Фирмино отбеляза с глава след атака на скорост. Хендерсън центрира прекрасно отдясно.

73′

Пропуск! Садио Мане преодоля Касияс, загуби рановесие и на празна врата стреля в аут. Хендерсън изведе сенегалеца, който можеше да остави топката на Салах на празна врата.

71′

Хендерсън влезе и взе капитанската лента. Робертсън отсъпи мястото си.

68′

ГООООЛ! Милитао се извиси над всички след корнер отляво и заби с глава топката във вратата на Алисон.

67′

Гомес смени Алекзандър-Арнолд, който подаде за гола. Смяната беше подготвена преди попадението.

65′

ГОООЛ! Мохамед Салах беше изведен от Алекзандър-Арнолд. Египтянинът хладнокръвно прокара топката покрай Касияс.

62′

Четирима играчи на Порто останаха сами след фаул. Но засечената топка мина над гредата.

60′

Поредна атака на Порто. Пасът в наказателното поле беше лош. Преди това Мареганахлу отдясно. Ударите са 18 на 4.

59′

Садио Мане влезе до аутлинията отдясно, но центриранет му не достигна до Салах.

57′

Плътен удар на Ерера право в ръцете на Алисон.

56′

Поредното лошо центриране на Телес отляво високо в аут.

55′

Обратен тъч за Порто след грешно изпълнение.

54′

Удар с глава на играч на Порто отблизо в аут.

53′

Безобразно центране от фаул на Телес в аут.

50′

Бърза контра на Порто. След удар с глава на Марега топката беше отклонена в корнер.

49′

Данило изведе Салах, след чието центриране топката излезе в корнер за гостите.

47′

Топката отскочи към Алисон след поредната опасна атака на Порто.

45′

Започна второто полувреме . Първата така е за Порто.

45′

Тикиньо Сорес смени Отавио.

45′

Фирмино смени Ориги.

45+2′

Топката рикоширайки за малко не влезе във вратата на Порто. Милнър я отклони, тя се удари в защитник и мина до гредата.
Порто игра, Ливърпул вкара гол.

45′

Касияс се намеси решително, след като играч на Ливърпул беше изведен. Две минути добавено време.

40′

Корона стреля по земя нахлувайки отдясно. Алисон спаси с лекота.

39′

Домакините продължават активно да търсят гол.

36′

Владението на топката е 56% на 44% за Порто. Пепе получи картон за хватка от борбата в центъра на терена.

32′

Садио Мане подпря защитник при игра за висока топка и картон.

28′

ГООООЛ! Салах някак успя да прокара топката през двама защитници. Садио Мане влезе на скорост и вкара отблизо. Мане се е оказал на една линия със защитата.

Снимка 418785

27′

Садио Мане вкара топката във вратата на Порто, но беше отсъдена засада. След забавяне за ВАР решението е: ГОООЛ!

26′

Пропуск! Ерера остана сам срещу Алисон, но докато се реши да шутира топката беше избита от краката му.

25′

Играчите на Порто имат 13 удара, 4 от които в очертанията на вратата.

23′

Ван Дайк блокира изстрел на Брахими. Вторият шут отиде в ръцете на Бекер.

22′

Марега опита удар в движение. Топка в ръцете на Алисон.

20′

Играчите на Ливърпул не могат да изнасят топката и постоянно бъркат.

18′

Силен натиск на домакините. Гостите чистят панически.

17′

Пепе стреля от границата на наказателното поле. Нов корнер.

16′

Матип пресече остър пас на Марега при атака отдясно. Корнер за Порто.

15′

Воле на Марега. Топката премина покрай дясната греда.

14′

Топката се удари в главата на изненадания Марега и излезе в аут.

10′

Робертсън изчисти в корнер след опасно центриране отляво на атаката на Порто. Данило сам стреля с глава в аут.

9′

Голяма битка в центъра на терена. И двата отбора бързат много.

8′

Брахими стреля отдалече, но топката бавно излезе в аут.

5′

Салах направи фаул при опит за контра. Домакините пресират здраво.

4′

Топката достигна до Алисон след слаб удар на Марега.

2′

Страхотен шут на Корона още след 30 секунди игра. Топката профуча на сантинетри над напречната греда на Алисон.

1′

Фернандо Сантош Джердан Шакири

Порто приема Ливърпул в на пръв поглед предрешен четвъртфинал-реванш в Шампионската лига. Англичаните спечелиха с 2:0 преди седмица и досега нямат загуба в 7 мача срещу португалците.

Преди година в Порто Ливърпул постигна разгромна победа с 5:0 и тогава обезмисли реванша на Анфийлд. Сега момчетата на Сержио Консейсао са твърдо решени да вземат реванш и по възможност да го направят с необходимата им за продължаване напред разлика.

Ливърпул с два чисти гола аванс преди реванша в Порто

Страхотно първо полувреме и затваряне на мача след почивката

От състава на Порто ще отсъства само камерунския нападател Венсан Абубакар. Наказани няма. В първенството "драконите" спечелиха рутинна победа срещу Боавища.

За Ливърпул липсата е на Окслейд Чембърлейн, който е контузен, като в тима се връща изтърпелия наказание Андрю Робертсън. "Червените" изиграха отличен мач през уикенда срещу Челси и продължават здравата битка с Манчестър Сити за титлата в Англия, която преследват неуспешно от 1990 година.

Букмейкърите са сигурни, че Ливърпул ще продължи напред и ще срещне Барселона на полуфиналите през май. Но формата като гости на мърсисайдци в груповата фаза на Шампионската лига беше катастрофална, което дава известни надежди на Порто.