Турнир: Шампионска лига Стадион: Зрители:
90+3′

Край на мача!

90+2′

ГООООЛЛЛ ЗА ЛИВЪРПУЛ! Късна драма на "Анфийлд", а Фирмино бележи за 3:2 в добавеното време!

90′

Фабио заменя Садио Мане.

87′

Арнолд можеше да вкара от фаул, но ударът му мина близо до гредата!

85′

Шакири заменя Салах.

83′

ГОООЛЛЛ ЗА ПСЖ! Килиан Мбапе изравнява резултата от нищото, след като се възползва от лошо изнесена топка в половината на домакините - 2:2!

80′

Дракслер заменя Кавани.

79′

Чупо-Мотинг заменя Ди Мария.

72′

Разбъркване в наказателното поле на парижани завърши с удар на Салах, който обаче не успя да намери целта.

71′

Фирмино заменя Стъридж.

70′

Домакините продължават да са по-настоятелни в търсене на трети гол, който до голяма степен ще им осигури успеха в мача.

Снимка 379017

61′

Стъридж беше изпуснат в наказателното поле при перфектно центриране на Арнолд, но от 7-8 метра нападателят не успя да преодолее Ареола след удар с глава!

58′

Мохамед Салах бележи за 3:1, но голът правилно е отменен, тъй като Стъридж с бутоните напред в тялото на Ареола!

53′

Ливърпул пое контрола върху събитията на терена, като постепенно се настани в половината на съперника.

47′

По-добро начало на второто полувреме за гостите, които опитаха атака чрез Неймар и Кавани, но Робъртсън внимаваше и изби в корнер пас на бразилеца към нападателя пред вратарското поле.

45′

Начало на второто полувреме.

45+1′

Край на първото полувреме, което е доста слабо за Неймар и компания.

Снимка 379013

45′

Жълт картон за Мюние.

40′

ГОООЛЛЛ ЗА ПСЖ! Гостите бързо се върнаха в мача, след като Тома Мюние се възползва от лошо изчистена топка в наказателното поле и без да се бави я вкара в мрежата - 2:1!

Снимка 379016

37′

Дузпа за Ливърпул е реализирана от Джеймс Милнър - 2:0! Хуан Бернат извърши нарушение в наказателното поле, което нямаше как да бъде подминато от Джунейт Чакър!

Снимка 379014

35′

ПСЖ отговаря с пропуск на Мбапе, който получи топката около точката на дузпата, но необезпокояван от никого не порази целта!

30′

ГОООЛЛЛ ЗА ЛИВЪРПУЛ! Стъридж бележи с глава, след като засече центриране от левия фланг - 1:0!

Снимка 379012

26′

Жълт картон за Ван Дайк.

20′

Милнър даде извеждащ пас към Мане, който излезе зад гърба на защитата на гостите пред наказателното поле, успя да преодолее и вратаря, но топката му избяга.

17′

Неймар успя да се освободи на добра позиция в наказателното поле, но ударът му бе спасен от Алисон.

15′

Джо Гомес засече с глава центриране от корнер, но топката минава над вратата.

10′

Тотален натиск на домакините, които в последните 5 минути не са допуснали съперника им да мине центъра!

7′

Милнър стреля по земя от дъгата пред наказателното поле, но Ареола отново внимава и избива в корнер.

Снимка 379010

5′

Ван Дайк отправя първия точен удар във вратата, но Ареола спаси и изби в корнер.

1′

Юрген Клоп Томас Тухел
22. Миньоле 50. Сибоа
3. Фабиньо 4. Керер
8. Кейта 17. Чупо-Мотинг
9. Фирмино 19. Диара
18. Морено 23. Дракслер
23. Шакири 24. Нкунку
32. Матип 34. Нсоки

Ливърпул приема ПСЖ в двубой от Група С на Шампионската лига. Битката на митичния "Анфийлд" започва в 22:00 часа.

Безспорно това е сред най-интересните мачове от откриващия кръг в груповата фаза на надпреварата. През миналия сезон двата отбора вкараха общо 48 гола в турнира и разполагат със страхотни голмайстори, в лицето на Мохамед Салах и Неймар.

През кампания 2017/18 египетската звезда се разписваше на всеки 93 минути в турнира и завърши с общо 10 точни изстрела. Най-скъпият футболист в историята отбеляза 6 пъти или на всеки 120 минути игра.

Джордан Хендерсън: За да спечелим Шампионската лига, ще трябва да се защитаваме добре

Хендерсън: За да спечелим Шампионската лига, ще трябва да се защитаваме добре

"В момента всичко ни се получава"

Ливърпул и ПСЖ се изправят помежду си за първи път от 1996/97, когато французите продължиха напред за КНК с общ резултат 4:2. Резултатите на "принцовете" обаче се влошиха и за последните два сезона те отпадат още на 1/8-финалите в Шампионска лига, съответно от Барселона и Реал (Мадрид).

Ливърпул е финалист от миналия сезон и безспорно играе много силно на международната сцена и по-специално на "Анфийлд".

Общият баланс на мърсисайдци срещу френски съперници е 16 победи, 3 равенства и 9 загуби. ПСЖ изглежда пък има психически проблем, когато се изправя срещу опоненти от Англия - 4 победи, 5 равенства и 9 загуби.

Юрген Клоп: Пари Сен Жермен е изграден така, че да спечели Шампионската лига

Клоп: ПСЖ е изграден така, че да спечели Шампионската лига

"Неймар е невероятен играч"

Възпитаниците на Томас Тухел се намират в чудесна голова форма и от началото на сезона не е имало мач във всички турнири, в който да вкара по-малко от 3 попадения - 21 срещу 4 допуснати. "Червените" също могат да се похвалят, че бележат често - 11 пъти в 5 мача с 2 допуснати попадения.

Статистиката ясно показва, че съперниците притежават едни от най-добрите атакуващи таланти в света. С наличието на Неймар, Килиан Мбапе, Единсон Кавани и Анхел Ди Мария от началото и Юлиан Дракслер, който може да се появи от пейката, е твърде вероятно гостите да отбележат.

Домакините обаче имат страхотната подкрепа от феновете си и миналия сезон единствено Порто си тръгна със "суха" мрежа от "Анфийлд" - 0:0, но след 5:0 за гостите в Португалия. И в 6 домакински срещи в Лигата, Ливърпул отбеляза 20 гола и допусна 4.