Бордо се класира в турнира за Купата на УЕФА, след като си осигури кръг преди края третото място в група С на Шампионската лига. Жирондинците спечелиха с 3:1 на собствен терен срещу Галатасарай и вече имат 4 точки.

На върха е Ливърпул, който се наложи с 2:0 над ПСВ Айндховен, а въпросните два състава вече си гарантираха участие в Шампионската лига и през пролетта.
Алехандро Алонсо откри за домакините в 22-ата минута, а във 2-ата минута на второто полувреме ветеранът Лилиан Ласланд изпревари при центриране Толга Сейхан, който се размина с топката, и вкара за 2:0. Жюлиен Фобер направи 3:0 само три минути след нова грешка на отбраната на турците. Новият френски национал се справи без проблем с Ригоберт Сонг и заби топката зад ветерана Фарид Мондрагон.

Свежото попълнение от това лято на "сараите" Арда Туран си извади червен картон в 59-ата минута заради удар с глава в гърдите на защитника на Бордо Франк Журиети в стил "Зидан срещу Матераци".

Почетното попадение за гостите реализира Юничи Инамото. Японският полузащитник открадна топката от защитник на домакините и с фалцов удар от границата на наказателното поле преодоля Улрих Раме.

"Ние започнахме смело и имахме късмета да вкараме доста бързо. Това ни позволи да държим инициативата и след почивката. А веднага след началото на второто полувреме ние отбелязахме отново по най-бързия начин и си решихме мача. Щастливи сме, че продължаваме в турнира на УЕФА. Може би това е нашето състезание и ние ще стигнем далеч там", заяви след мача авторът на третото попадение Фобер.

Ливърпул победи с два гола на Стивън Джерард в 65-ата и Питър Крауч в 89-ата минута отбора на ПСВ Айндховен.

Попадението е второ за Джерард във всичките състезания, а през миналия сезон той отбеляза 23. Той получи топката от Дирк Кайт и с силен удар от 18 метра прати топката в мрежата на Гомеш.

Домакините доминираха почти през цялото времетраене на мача, но си личеше отсъствието на няколко основни играчи.

Шави Алонсо напусна терена в 21-ата минута заради разтежение на бедрото след остро единоборство. Крилото Марк Гонсалес също напусна с травма в 34-ата минута, а по-късно пак с нараняване в игрова ситуация от терена излезе и Джермейн Пенант.

Второто попадение вкара Крауч с глава в последните минути.

"Истински се радвам за Джерард, който имаше нужда от този гол, за да придобие увереност. Рядко се случва в един мач да направиш три смени заради контузии, но ето че ни застигна в този мач. Най-сериозна е контузията на Шави Алонсо, но и тези на Пенант и Гонсалес също не са леки", каза след мача наставникът на Ливърпул Рафаел Бенитес.

Бордо - Галатасарай - 3:1

Ливърпул - ПСВ Айндховен - 2:0