71′

Джоунс влиза на мястото на Жота.

Снимка 546639

69′

ГОООЛ ЗА ЛИВЪРПУЛ! Хендерсън! След центриране от корнер топката попадна в Хендерсън на границата на наказателното поле. Халфът отправи силен удар в десния ъгъл за 3:2.

63′

Мане заменя Ориги.

62′

Флоренци заменя Салемакерс.

62′

Жиру заменя Леао.

61′

Жълт картон за Браим Диас.

60′

Робъртсън отправи силен шут от далечна дистанция, но в обсега на Манян.

Снимка 546638

52′

Неточен удар от около 20 метра на Ориги.

49′

ГООЛ ЗА ЛИВЪРПУЛ!!! Ориги получи пред наказателното поле и с прехвърлящ пас изведе Салах сам срещу Манян. Египтянинът пусна топката покрай вратаря за 2:2.

46′

Гол на Кяер е отменен заради засада. Тео Ернандес получи отляво и намери датчанина в наказателното поле, който засече във вратата. Оказа се, че левият бек на Милан е бил в нередовна позиция.

Снимка 546636

45′

Начало на втората част.

ВИЖТЕ КАК СЕ ПРОМЕНИХА КОЕФИЦИЕНТИТЕ СЛЕД ПЪРВАТА ЧАСТ!

45+1′

Край на първата част.

44′

ГОООООЛ ЗА МИЛАН! Обрат! "Росонерите" организираха страхотна контраатака. Леао проби отляво, намери Ернандес, който с подаването си елиминира Алисон и намери Ребич. Хърватинът отправи удар, който Матип блокира на голлинията, но там Браим Диас нямаше как да сбърка.

Снимка 546635

42′

ГООЛ ЗА МИЛАН! Гостите организираха отлична атака. Салемакерс получи в средата на терена, напредна и пусна страхотен извеждащ пас към Ребич. Хърватинът с удар в средата на вратата вкара за 1:1.

30′

Спасяване на Манян! Салах получи пред наказателното поле и отправи силен удар под гредата, но френският вратар на гостите изби в корнер.

27′

Милан поизравни играта, но така и не успява да затрудни Алисон.

14′

Салах пропусна дузпа! Ливърпул получи наказателен удар за игра с ръка на Бенасер след центриране на Робъртсън. Зад топката застана Салах, който стреля силно в долния десен ъгъл, но Манян се намеси блестящо и спаси.

Снимка 546634

13′

Жълт картон за Бенасер.

9′

ГООЛ ЗА ЛИВЪРПУЛ! Томори порази собствената си врата! Салах изведе Александър-Арнолд отдясно. Защитникът навлезе в наказателното поле и опита успореден пас. Топката рикошира в Томори и попадна във вратата.

5′

Нов шанс за Ливърпул! Жота проби през центъра, финтира двама защитници и отправи удар, който Томори изби в корнер.

4′

Робъртсън проби отляво и центрира в наказателното поле, където Ориги не успя да засече добре топката и стреля в аут.

Снимка 546628

1′

Начало на мача.

1′

7. Милнър 20. Калулу
18. Минамино 27. Малдини
15. Окслейд-Чембърлейн 13. Романьоли
47. Филипс 8. Тонали
4. Ван Дайк
21. Цимикас

Ливърпул посреща Милан в едно от дербитата на първия кръг на груповата фаза на Шампионска лига. Срещата от група "B" е от 22:00 часа.

Росонерите се завръщат в най-комерсиалният футболен турнир след 7-годишно отсъствие. От своя страна домакините стигнаха до четвъртфиналите през миналия сезон, когато бяха отстранени по убедителен начин от Реал (Мадрид).

Юрген Клоп: Мачът Ливърпул - Милан е задължителен за гледане

Европейските вечери на "Анфийлд" са нещо специално, споделя специалистът

За днешната среща домакините са без Харви Елиът, който получи тежка контузия в глезена при победата през уикенда над Лийдс. Роберто Фирмино и Неко Уилямс също са извън сметките.

Бившият футболист на Челси Тиемуе Бакайоко се контузи при победата на Милан над Лацио в неделя и е малко вероятно да успее да се възстанови за мача днес. Друг бивш играч на сините Оливие Жиру се възстанови от коронавирус.

Голямята звезда на миланския гранд - Златан Ибрахимович е аут заради контузия.