Ливърпул на практика си осигури място на полуфиналите на Шампионската лига, след като във вторник вечер постигна класическа победа с 3:0 като гост на ПСВ Айндховен в първия четвъртфинален двубой между двата отбора.

Това бе трета среща между холандците и "червените" в тазгодишното издание на турнира, след като в груповата фаза футболистите на Рафа Бенитес победиха с 2:0 на "Анфийлд", а на терена на ПСВ двубоя завърши 0:0.

Във вторник вечер Ливърпул откри резултата в 27-ата минута, след като капитанът Стивън Джерард засече с глава центриране на Стив Финан отдясно. Малко след началото на второто полувреме Рийзе удвои след красив гол от далечно разстояние.

Крайното 0:3 оформи Питър Крауч в 63-ата минута. Нападателят оползотвори по най-добрия начин едно от поредните прецизни центрирания на Финан в наказателното поле.

Единственета лоша новина от вечерта за мърсисайдци бе, че Фабио Аурелио скъса ахилесовото сухожилие на десния си крак и ще пропусне остатъка от настоящия и началото на следващия сезон.

Така мениджърът на гостите Рафаел Бенитес взе реванш от наставника на ПСВ Роналд Куман, който начело на Бенфика успя да отстрани Ливърпул в миналогодишното издание на Шампионската лига.