Отборът на Ливърпул официално е полуфиналист в Шампионската лига. Мърсисайдци повториха упражнението отпреди седмица и постигнаха нов успех над Манчестър Сити. Този път "гражданите" бяха подчинени с 2:1 насред техния "Етихад" и така с общ резултат 1:5, напускат с наведени глави най-престижната клубна надпревара.

Селекцията на Юрген Клоп обаче преживя кошмарна първа част, през която трябваше да преглътне попадение още в 120-ата секунда, опълчение в собственото си наказателно поле, удар в гредата и незаслужено отменен гол на Лирой Сане.

Снимка 349986

Нещата за тях обаче се оправиха след паузата, когато интригата бе убита от "Фараона" Мо Салах, който с техничен изстрел изравни в 55-ата минута. Пълният обрат пък бе факт 20 минути след това, когато Фирмино се възползва от грешка на Отаменди и елегантно фиксира крайното 1:2

Рома победи Барселона с 3:0 и е на полуфинал в Шампионска лига

Мисията се оказа възможна! Рома повярва в чудото - изхвърли Меси и Барселона от Шампионска лига!

Класическа победа за "вълците" в реванша

До края футболистите на Сити играха за своята чест, но така и не достигнаха поне до изравняването. "Небесносините" със сигурност ще имат претенции към главния съдия Матеу Лаос, който освен, че изгони мениджъра на тима - Пеп Гуардиола, отмени и две попадения на "гражданите". Загубата им тази вечер пък бе трета поредна, както и втората такава инкасирана с пълен обрат след почивката.

Битката на "Етихад" започна със спорна ситуация. Още с първата си по-опасна атака, "небесносините" поискаха дузпа от главния съдия, тъй като според тях играч на гостите бе играл с ръка в наказателното си поле. Положението обаче бе подминато с мълчание от рефера Лаос.

Снимка 349985

Първа стъпка към така мечтания обрат бе направена още в 120-ата секунда. Отбраната на Ливърпул допусна прекрасен извеждащ пас за Рахийм Стърлинг, който от своя страна веднага продължи за Жезус. Бразилският национал се възползва от удобната си позиция и майсторски стреля под плонжа на Кариус!

Отколешната вражда между вратаря на Сити - Едерсон и Садио Мане от Ливърпул, бе подновена в 13-ата минута. Бразилецът скочи на африканската звезда, след като въпросният влезе изключително грубо в краката на Отаменди. Създалото се меле приключи с раздаването на жълти картони от главния съдия.

Снимка 349993

Големината на този мач сякаш натежа сериозно на Кариус и отбраната пред него. Момчетата на Клоп преживяха няколко трудни минути, като в рамките на секунди, стражът им трябваше да реагира на два пъти. Първи след коварно отбила се топка от крака на Окслейд-Чембърлейн, а след това и при центриране на Лирой Сане.

Опълчението на мърсисайдци можеше да получи втори тежък удар в 38-ата минута. Бернардо Силва сътвори каскада от финтове малко пред вратарското поле, но изстрелът му премина на сантиметри от страничната греда. Едва няколко секунди по-късно, португалският национал поправи своя мерник и отправи истинска бомба, която отново не намери целта, но поне беше идея по-близо до нея - в страничния стълб!

Това, че късметът тотално бе обърнал гръб на домакините се разбра и в 41-ата минута, когато гол на "гражданите" неправомерно бе отменен поради засада. Всичко започна заради кошмарно неразбирателство между Кариус и Ван Дайк. Това позволи на Милнър да подаде към непокрития Лирой Сане, но попадението му не бе признато поради факта, че е с няколко сантиметра по-напред от Андрю Робъртсън.

Снимка 349999

Втората част на мача започна без Хосеп Гуардиола на резервната скамейка. Оказа се, че на почивката каталунският специалист е минал границата на допустимите обиди към главния съдия и той го е пратил на трибуните.

С развитието на частта, играта на Ливърпул започна да става все по-уверена и най-прекрасното за тях се случи в 55-ата минута. Бърза атака намери Садио Мане, който с един финт премина през трима бранители и в крайна сметка бе съборен от стража Едерсон. В мига, когато реферът щеше да отсъди дузпа, отбитата топка стигна до притичалия Мо Салах, който с много техничен шут в далечния ъгъл направи 1:1.

Снимка 350010

Инкасираното попадение сломи голямото желание на Ман Сити и до края "гражданите" просто доиграваха двубоя. Нещо повече, унижението за тях стана още по-голямо, след като допуснаха още един гол в своята врата. В 77-ата минута Николас Отаменди изгуби топката в опасна зона от Фирмино. Бразилецът напредна и със самочувствие прати коженото кълбо в неспасяем за Едерсон обсег.

Манчестър Сити - Ливърпул 1:2 (Развой на срещата по минути)

Клоп и компания отново го направиха!

Десет минути преди края, отборът на Манчестър Сити преглътна втори отменен гол в тяхна полза. Този път попадението бе на Агуеро, но асистиралият му Илкай Гюндоган се оказа, че е бил в положение на засада.

Снимка 350017

В оставащите мигове пък не се случи нищо интересно и така Ливърпул подпечата класирането си за следващата фаза в Шампионската лига.