Тимът на Ливърпул се класира за четвъртфинал в тазгодишното издание на Шампионската лига, след като отстрани настоящия носител на трофея Барселона.

В срещата-реванш тази вечер на „Анфийлд" „каталунците" надделяха с минималното 1:0, но благодарение на единия гол повече, отбелязан като гост, англичаните продължават напред.

Късно попадение на исландеца Ейдур Гудьонсен мушна топката в мрежата, след като бе преодолял Пепе Рейна в 75-ата минута. В този мач Ливърпул нацели гредата на три пъти, а Роналдиньо веднъж разтресе левия страничен стълб зад Рейна.

През първата част подчертано превъзходство имаха домакините, като още в 7-ата минута Рийзе стреля мощно, но топката зажули леко левия страничен стълб до Валдес.

Красноречив е фактът, че до 30-ата минута Ливърпул бе отправил 10 удара към вратата на Барса, а каталунците - нито един.

През втората част обаче възпитаницита на Франк Рийкард излясоха решени на всичко, за да успят да отстранят домакините. Седем минути след подновяването на играта Роналдиньо се измъкна от опеката на няколко защитници, но стреля на свой ред в гредата.

БенитесБившият футболист на Чесли Ейдур Гудьонсен се появи в игра 15 минути преди края и малко по-късно вдъхна надежди на Барса за обрат. Той бе изведен от Меси, след като аржентинецът се измъкна от Джърмейн Пенънт. Абрелоа покри засадата и Гудьонсен не остави шансове на Рейна, останал очи в очи с вратаря на Ливърпул.

В края на мача непростим пропуск направи влезлият преди минута Питър Крауч, който от около 2 метра засече центриране от дясно, но се уцяли рамката на вратата. Преди това Виктор Валдес показа високата си класа, спасявайки няколко страховити удари на Лувърпул.

В сблъсъка на последните два еврошампиона надделя този от 2005 г., а традицията на Шампионската лига победителят да не успява да защитава титлата си бе спазена. Като шампион Ливърпул на свой ред бе отстранен на 1/8-финалите миналия сезон от Бенфика.

Мнения на двамата треньори след срещата.

Стартовите състави на Ливърпул и Барселона:

Ливърпул: Рейна, Арбеола, Карагър, Финън, Агер, Рийзе, Джерард, Алонсо, Сисоко, Каут, Белами.

Барселона: Валдес, Маркес, Тюрам, Пуйол, Олегер, Шави, Иниеста, Меси, Деко, Роналдиньо, Ето`o.