Ливърпул се класира на четвъртфинал в тазгодишното издание на Шампионската лига. "Червените" загубиха домакинството си на Интер с 0:1, но благодарение на победата си в Италия с 2:0, селекцията на Юрген Клоп продължава борбата си за най-престижното европейско клубно отличие.

Тази вечер изходът на големия мач беше решен след фантастично попадение на Лаутаро Мартинес в 61-ата минута. Поривът на "нерадзурите" обаче бързо бе приключен от последвалия почти веднага втори жълт картон на Алексис Санчес. Ливърпул пък беше гонен от голям малшанс, защото мърсисайдци удариха на три пъти гредите.

Снимка 566128

Източник: EPA/БГНЕС

По този начин Салах и компания продължават борбата за спечелването на цели четири трофея през тази кампания.

Срещата на "Анфийлд" започна със спокойни действия от двата тима. Ливърпул опитваше традиционната си преса, докато Интер дебнеше своя опонент на контраатака. В 4-ата минута "нерадзурите" дадоха заявка, че ще търсят изненадата на Острова, като Дъмфрис засече топката от воле, ала право в обсега на Алисон.

Снимка 566123

Първото по-интересно събитие за отбелязване настъпи в 14-ата минута, когато Върджил ван Дайк се ориентира най-добре при центриране от корнер и отправи плътен изстрел с глава, който беше лесно уловен от Самир Ханданович.

Кратко прекъсване на срещата се случи в 25-ата минута. На трибуните се е случи инцидент, заради който трябваше да се намеси медицинско лице.

На "Анфийлд" трябваше да изминат точно 30 минути, за да усетят "червените" фенове разочарованието от пропуснато голово положение. Трент Александър-Арнолд изпълни пряк свободен удар отляво, а Жоел Матип насочи с глава право в горната греда. Последва корнер, при който шанс се откри и за другия централен бранител Ван Дайк. И нидерландецът обаче остана на сантиметри от бленуваната цел.

Снимка 566126

Интер продължаваше да се надява на светкавични действия в офанзивен план, като в 34-ата извеждащ пас за Лаутаро вещаеше опасност, но Алисон пресече навреме и изчисти силно напред.

Интер напомни за себе си малко преди края на първата част. Хакан Чалханоглу постави на изпитание вражеския страж, след като изпълни остро пряк свободен удар. Бързата топка мина през купа от играчи, но Алисон внимаваше и изби в решителния миг.

Краят на полувремето дойде с ново статично положение, което беше заредено с доза опасност. Трент Александър-Арнолд завъртя добре топката от фаул, ала кълбото премина в близост до дясната странична греда.

Снимка 566137

Селекцията на Юрген Клоп се размина с гола в 51-ата минута, когато Диого Жота се озова на отлична позиция, принудила Ханданович да се намеси с летящ плонж. Отбитата топка попадна в обсега на Мохамед Салах. Звездата моментално шутира към вратата, но само за да види как ударът му среща страничната греда.

Интер дочака своя "звезден" миг и създаде първата си опасност от игрова ситуация в 59-ата. Италианският гранд бързо се пренесе в атака, а Лаутаро Мартинес трябваше да затвърди численото предимство с голов удар. Нападателят се оказа на повече от добра позиция, но изстрелът му се отклони в Робъртсън и излезе в корнер.

Снимка 566135

Осминафиналът придоби още по-голяма интрига, след като секунди по-късно Лаутаро поправи своя мерник и реализира фантастичен гол за 0:1. Жоел Матип сбърка при изнасянето на топката, а Алексис открадна кълбото край тъчлиният. След това №7 продължи бързо към Мартинес, а аржентинецът смълча "Анфийлд" с прецизен изстрел в горния ляв ъгъл на безпомощния Алисон.

Радостта за Интер бързо бе отнета от втория жълт картон на Алексис Санчес почти веднага след подновяването на играта. Чилиецът закъсня с шпагата си в краката на Фабиньо, а реферът Лаос не го пожали въпреки огромните негодувания от щаба на гостите.

Определено малшансът преследваше селекцията на Юрген Клоп. В 75-ата минута перфектно центриране намери непокрития Салах, но "червените" сътвориха пълен комплект от греди, удряйки и десния страничен стълб. Отбраната на Интер в този миг беше изцяло матирана.

Снимка 566133

Интер направи необходимите рокади в атаки, ала вместо да вкара мача в продължение, "нерадзурите" бяха близо до това да бъдат посечени от Луис Диас. Появилият се като резерва колумбиец получи подаване малко пред вратарското поле, но Видал легна на шпагат и поне съхрани достойната, но недостатъчна победа за своя тим на "Анфийлд".

Ливърпул - Интер 0:1 (Развой на срещата по минути)