Турнир: Шампионска лига Стадион: "Анфийлд", гр. Ливърпул Зрители: 55 566

Ливърпул - Интер 0:1 в осминафинал-реванш от Шампионската лига

Достоен Интер превзе "Анфийлд", но Ливърпул отново е на четвъртфинал

Гол на Лаутаро Мартинес не се оказа достатъчен за сензацията в Англия

90+3′
Снимка 566136

Източник: EPA/БГНЕС

90+1′

ЛУИС ДИАС!!! Интер направи необходимите рокади в атаки, ала вместо да вкара мача в продължение, "нерадзурите" бяха близо до това да бъдат посечени от Луис Диас. Появилият се като резерва колумбиец получи подаване малко пред вратарското поле, но Видал легна на шпагат и поне съхрани достойната, но недостатъчна победа за своя тим на "Анфийлд"

85′
Снимка 566132

85′

Алесандро Бастони получава официално предупреждение.

84′

Матиас Весино влиза на терена, а двубоят приключва за Чалханоглу.

83′

Луис Диас влиза в игра за сметка на Диого Жота.

75′

ТРЕТА ГРЕДА ЗА ЛИВЪРПУЛ! Определено малшансът преследваше селекцията на Юрген Клоп. В 75-ата минута перфектно центриране намери непокрития Салах, но "червените" сътвориха пълен комплект от греди, удряйки и десния страничен стълб. Отбраната на Интер в този миг беше изцяло матирана.

Снимка 566137

74′

Роберто Галярдини се появява в игра за сметка на Марсело Брозович.

74′

Матео Дармиан заменя Дензел Дъмфрис.

74′

Хоакин Кореа се появява в игра за сметка на Лаутаро Мартинес.

71′

Садио Мане получава официално предупреждение.

66′
Снимка 566130

65′

Тиаго напуска игра, за да видим на терена Наби Кейта.

62′

ИЗГОНИХА АЛЕКСИС! Радостта за Интер бързо бе отнета от втория жълт картон на Алексис Санчес почти веднага след подновяването на играта. Чилиецът закъсня с шпагата си в краката на Фабиньо, а реферът Лаос не го пожали въпреки огромните негодувания от щаба на гостите.

61′

ГОООЛ ЗА ИНТЕР!! 0:1!! ЛАУТАРО МАРТИНЕС! Осминафиналът придоби още по-голяма интрига, след като секунди по-късно Лаутаро поправи своя мерник и реализира фантастичен гол за 0:1. Жоел Матип сбърка при изнасянето на топката, а Алексис открадна кълбото край тъчлиният. След това №7 продължи бързо към Мартинес, а аржентинецът смълча "Анфийлд" с прецизен изстрел в горния ляв ъгъл на безпомощния Алисон.

59′

ЛАУТАРО! Интер дочака своя "звезден" миг и създаде първата си опасност от игрова ситуация в 59-ата. Италианският гранд бързо се пренесе в атака, а Лаутаро Мартинес трябваше да затвърди численото предимство с голов удар. Нападателят се оказа на повече от добра позиция, но изстрелът му се отклони в Робъртсън и излезе в корнер.

52′
Снимка 566128

51′

ВТОРА ГРЕДА ЗА ЛИВЪРПУЛ! Селекцията на Юрген Клоп се размина с гола в 51-ата минута, когато Диого Жота се озова на отлична позиция, принудила Ханданович да се намеси с летящ плонж. Отбитата топка попадна в обсега на Мохамед Салах. Звездата моментално шутира към вратата, но само за да види как ударът му среща страничната греда.

48′

Мохамед Салах създаде изключително напрежение в полето на "нерадзурите" като се наложи трима интеристи да бъдат на висота, за да спрат Фараона.

47′

Анди Робъртсън влезе безкомпромисно в краката на Дъмфрис, заради което получи жълт картон.

46′

На полувремето в игра за Интер се появи Данило Д'Амброзио, който замени Милан Шкриниар.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА! ВИЖТЕ КАК СЕ ПРОМЕНИХА КОЕФИЦИЕНТИТЕ НА SESAME.BG ЗА ВТОРАТА ЧАСТ!

45+3′

ПОЧИВКА!

45+2′

Краят на полувремето дойде с ново статично положение, което беше заредено с доза опасност. Трент Александър-Арнолд завъртя добре топката от фаул, ала кълбото премина в близост до дясната странична греда.

45′
Снимка 566127

44′

Първи жълт картон в мача. Получава го Артуро Видал.

43′

Алексис Санчес също бива декориран в жълто.

40′

ЧАЛХАНОГЛУ! Интер напомни за себе си малко преди края на първата част. Хакан Чалханоглу постави на изпитание вражеския страж, след като изпълни остро пряк свободен удар. Бързата топка мина през купа от играчи, но Алисон внимаваше и изби в решителния миг.

40′

Жълт картон за Диого Жота.

35′
Снимка 566126

34′

Интер продължаваше да се надява на светкавични действия в офанзивен план, като в 34-ата извеждащ пас за Лаутаро вещаеше опасност, но Алисон пресече навреме и изчисти силно напред.

30′

ГРЕДА ЗА ЛИВЪРПУЛ! На "Анфийлд" трябваше да изминат точно 30 минути, за да усетят "червените" фенове разочарованието от пропуснато голово положение. Трент Александър-Арнолд изпълни пряк свободен удар отляво, а Жоел Матип насочи с глава право в горната греда. Последва корнер, при който шанс се откри и за другия централен бранител Ван Дайк. И нидерландецът обаче остана на сантиметри от бленуваната цел.

24′

Кратко прекъсване на срещата. На трибуните се е случил инцидент, заради който трябва да се намеси медицинско лице.

Снимка 566125

14′

Първото по-интересно събитие за отбелязване настъпи в 14-ата минута, когато Върджил ван Дайк се ориентира най-добре при центриране от корнер и отправи плътен изстрел с глава, който беше лесно уловен от Самир Ханданович.

4′

Срещата на "Анфийлд" започна със спокойни действия от двата тима. Ливърпул опитваше традиционната си преса, докато Интер дебнеше своя опонент на контраатака. В 4-ата минута "нерадзурите" дадоха заявка, че ще търсят изненадата на Острова, като Дъмфрис засече топката от воле, ала право в обсега на Алисон.

Снимка 566124

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТ В МАЧА!

1′