Лион победи РБ Лайпциг с 2:0 като гост в Шампионска лига. Попаденията за французите вкараха Мемфис Депай в 11-ата минута и Мартин Терие в 65-ата.

С успеха френския тим се изравни със Зенит на върха на класирането на група "G" с четири точки от два мача.

Гостите поведоха още с първата си възможност в мача. В 11-ата минута Усем Ауар наказа грешка на отбраната на домакините, отнемайки топката и преодолявайки защитник той подаде към Мемфис Депай, който пое и без забавяне отбеляза за 0:1.

В 42-ата минута Депай за втори път вкара топката в мрежата на Лайпциг, но този път попадението бе отменено заради засада.

Тимо Вернер имаше две възможности да върне Лайпциг в мача, но изпусна и двата си шанса.

В 65-ата минута Терие се възползва от нова грешка в отбраната на РБ Лайпциг, отне пред наказателното поле и вкара за 0:2.

В другия мач от групата Зенит победи Бенфика с 3:1.

Зенит победи Бенфика с 3:1