Зенит победи Бенфика с 3:1 и излезе начело в група "G" на Шампионската лига. Руският тим е с равни показатели с Лион. 4 точки от два мача.

Артьом Дзюба откри резултата в 22-ата минута, а след почивката Рубен Диаш си вкара автогол. Сардар Азмун вкара трето попадение за руснаците в 78-ата минута. Португалците успяха да вкарат почетно попадение чрез Раул де Томас пет минути преди края на двубоя.

Домакините можеха да поведат още в 5-ата минута, но Влаходимос спаси удара на Азмун, а Дзюба закъсня за добавка.

Зенит беше по-дейният отбор на терена. В 22-ата минута усилията на руснаците се овенчаха с попадение. Оздоев отклони топката към Дзюба и той технично я прати в мрежата.

Малко след това Таарабт стреля от дистанция, но ударът му излезе в аут. В края на полувремето Дриуси можеше да вкара втори гол за Зенит, но ударът му мина встрани от вратата.

Азмун направи хубав пробив в самото начало на втората част, но Влаходимос показа отличен рефлекс и изби. Бенфика заигра по-нападателно, но така и не успя да възстанови равенството.

В 70-ата минута Вячеслав Караваев напредна отдясно и центрира, а Рубен Диаш не реагира подобаващо и си вкара автогол.

В 78-ата минута Азмун покачи на 3:0. Иранецът наказа грешка в защитата на Бенфика и преодоля Влаходимос. В 85-ата минута резервата Де Томас върна едно попадение, но силите на португалците не стигнаха за повече.