Отборът на Лион победи с минималното 1:0 Фиорентина в първи двубой от група Е на Шампионската лига. Единственото попадение за французите стана дело на Миралем Пянич в 75-ата минута на двубоя. Гостите от Флоренция играха през цялото второ полувреме с човек по-малко, след като Алберто Джилардино получи червен картон в последните секунди на първата част. Решението на съдията бе доста спорно и със сигурност оказа влияние върху крайния изход. През първата част гостите от Италия играха по-добре. Момчетата на Чезаре Прандели задължаха по-продължително топката и не оставяха свободни дистанции в дефанзивен план. Джилардино имаше две добри възможности преди да бъде изгонен. За Лион през първата част Лисандро нямаше късмет

След почивката домакините упражниха натиск. Той даде резултат в 75-ата минута. Макун стреля отдясно на Фрей, вратарят изби и кълбото попадна в Миралем Пянич, който от 2 метра не сгреши и откри резултата.

До края на двубоя гостите не успяха да намерят отговор и резултатът се запази. За Лион Лисандро и Гову бяха обезкоражени от невероятни спасявания на Фрей.

В следващия кръг Фиорентина приема Ливърпул, докато Лион ще гостува на унгарския Дебрецен.

Олимпик (Лион) - Фиорентина 1:0
1:0 Миралем Пянич (76)

Олимпик (Лион): 1.Уго Лорис, 13.Антони Ревейе, 3.Крис, 28.Жереми Тулалан, 20.Али Сисоко, 8.Миралем Пянич, 17.Жан Макун, 6.Ким Калстрьом, 7.Мишел Басто, 9.Лисандро Лопес, 18.Бафетимби Гомис

Фиорентина: 1.Себастиан Фрей, 25.Джанлука Комото, 5.Алесандро Гамберини, 3.Дарио Дайнели, 19.Масимо Гоби, 4.Марко Донадел, 18.Рикардо Монтоливо, 32.Марко Маркиони, 6.Хуан Варгас, 10.Адриан Муту, 11.Алберто Джилардино