Лион безпроблемно се класира в груповата фаза на Шампионска лига. "Хлапетата" измъкнаха 1:1 като гости на Рубин (Казан) и след успеха с 4:1 в първата среща закономерно продължават напред в резултата.

Като цяло срещата не бе особено интересна, особено в своята първа част. В 15-ата минути Гонсалонс отправи много силен удар, но Рижиков отрази шута му.

В 19-ата минута руснаците претендираха и за дузпа, но Франк де Блеекере замълча. Това бяха и най-сериозните положения за първото полувреме.

Второто полувреме беше изклюително интересно. В 57-ата минута Лион имаше златен шанс да вкара. Гомис излуга вратаря и стреля към опразнената врата, но бранител изби пред голлинията.

Малко по-късно Лисандро Лопес пропусна сам срещу вратаря.

В 78-ата минута Рубин успя да поведе, след като играеше по-слабо в тези минути. Начо получи топката добре и разстреля Лорис - 1:0.

На Рубин бяха нужни още 2 гола. Лион обаче вдигна оборотите и стигна до равенство. В 86-ата минута Бащош пропусна да вкара, след като много атрактивно копна топката. Само минута по-късно Коне засече топката от корнер и изравни - 1:1.

Така Лион чака утре жребия за груповата фаза на Шампионска лига.