Френският шампион Лил и водачът в немската Бундеслига Волфсбург не успяха да се победят и завършиха наравно 0:0.

Двата тима се срещнаха в първата си среща от Група G в тазгодишното издание на Шампионската лига. Германският тим бе принуден да играе около половин час с човек по-малко, тъй като Джон Бруукс получи червен картон в средата на второто полувреме.

Лил откри резултата в 47-ата минута, когато грешка на играч на Волфсбург край тъчлинията позволи тя да му бъде отнета от Анхел Гомес, той подаде към Бурак Йелмаз, а тои към Джонатан Дейвид, който пък се разписа за 1:0. Последвалата консултация с ВАР обаче показа, че топката е напуснала с пълния си обем игрището при отнемането и попадението бе отменено.

Едно от най-интересните положения дойде дълбоко в добавеното време, когато ВАР няколко минути преглеждаше ситуация за дузпа в полза на домакините, но в крайна сметка решението бе за нарушение на границата на пеналта.

Виляреал - Аталанта 2:2 в мач от Шампионската лига