Левски победи с 2:0 италианския Киево в първи сблъсък между двата тима от третия предварителен кръг на Шампионската лига и си осигури значителен аванс преди реванша след две седмици във Верона. Валери Домовчийски и Седрик Бардон отбелязаха ценните попадения за българския първенец, с което възпитаниците на Станимир Стоилов се доближиха максимално до групите на най-престижния клубен европейски турнир.

Двата тима започнаха доста открито двубоя, като още от началните минути опасностите се редуваха и пред Сичиняно и пред Петков. След пропуска на Амаури в 6-а минута, при който стражът на "сините" се намеси блестящо обаче, дойде и шансът за Левски. Лусио Вагнер изведе Христо Йовов отляво по нападението и той мигновено подаде към непокрития Валери Домовчийски.

Младокът не сгреши и отблизо прати топката в мрежата, с което даде аванс на тима си. Киево опита да отвърне на удара, но достигаше само до центрирания отдясно, с които защитата на домакините лесно се справяше. Все пак Амаури успя още веднъж в самия край на полувремето да навлезе в полето и да стреля, но отново Петков бе на мястото си.

Минути преди това пък футболист на италианците изчисти от голлинията, след като със самостоятелен пробив Станислав Ангелов преодоля двама защитници и вратаря Сичиняно и насочи топката в мрежата. В последвалото разбъркване Христо Йовов падна в наказателното поле, но реферът Ярослав Яра подмина ситуцията.

Втората част започна доста драматично - Симоне Тирибоки успя да овладее кълбото след въздушен двубой с Томашич, стреля и след рикошет прати топката в мрежата зад Петков. Съдията обаче прецени, че нападателят е извършил нарушение срещу хърватския защитник и отмени попадението за неудоволствие на целия спортно-технически щаб на Киево. Постепенно двубоят навлезе в познатото темпо и двете единайсеторки отново вдигнаха оборотите.

Въпреки усилията обаче те трудно достигаха до чисти голови позиции. Наставникът на гостите Джузепе Пилон реагира доста бързо и вкара в игра Марколини и Серджо Пелисиер. Това се оказа правилен ход и "сините" видимо преотстъпиха инициативата на Киево в последния четвърт час. Италианците изпуснаха две възможности именно чрез Пелисиер и Семиоли, който улучи гредата с глава след корнер.

Вместо това Левски се възползва максимално от поразредената защита на Киево и така се стигна до 84-а минута, в която Емил Ангелов нахлу в пеналта и там бе покосен от Джузепе Скурти. Реферът Ярослав Яра бе категоричен - дузпа и жълт картон за бранителя. Седрик Бардон хладнокръвно реализира и с това фиксира крайния резултат в срещата, а с това и третия пореден успех на Левски в Европа този сезон. Реваншът е след две седмици (23 август) на стадион "Марк Антонио Бентегоди" във Верона.