РБ Лайпциг стигна до равенство 2:2 срещу Бенфика, което отреди на германския тим продължаване на 1/8-финал на Шампионската лига за първи път в историята. Португалският тим обаче се прости с надеждите си да продължи напред. Те водеха с два гола почти до самия край на мача, но в крайна сметка допуснаха изравняване.

Аякс победи Лил с 2:0

Аякс оглави групата си след успех над Лил

Голове на Зиеш и Промес

В 20-ата минута едно наглед безобидно центриране предизвика хаос в защитата на РБ Лайпциг и Пици се възползва, с което откри резултата.

В 59-ата минута Винисиус завърши една от малкото атаки на Бенфика с гол Шампионската лига. Това беше и дебютно попадение на 24-годишният бразилец в най-престижния европейски клубен турнир.

В 89-ата минута обаче Рубен Диаш фаулира Шик в наказателното поле, а Форсберг реализира дузпата. В 96-ата минута Вернер центрира към Форсберг и той вкара скъпоценното попадение за РБ Лайпциг.

За Бенфика има минимален шанс при добро развитие на мачовете от последния кръг да завършат трети в групата и да се прехвърлят в Лига Европа.

Интер победи Славия (Прага) с 3:1