Отборът на Лацио не успя да победи в първи мач от третия предварителен кръг на Шампионската лига румънския Динамо (Букурещ) и направи 1:1.

Мачът беше предхождан от сблъсъци между привърженици на двата тима като трима от тях пострадаха. Двама румънски фенове бяха намушкани с нож.

Самата среща също предложи голям заряд на публиката. Гостите играха освободено и дори откриха резултата. В 22-ата минута Данчулеску откри резултата в полза на румънския отбор. В 38-ата минута съдията на срещата отсъди дузпа за домакините. Зад топката застана Томазо Роки, но вратарят Лобонт отрази удара на нападателя.

През втората част домакините стигнаха до изравняване. В 53-ата минута Мутарели вкара за 1:1. До края на срещата трима футболисти поеха преждевременно пътя към съблекалнята.

Първо Бехрами беше отстранен от терена в 72-ата минута, а в 86-ата голмайсторът за домакините Мутарели остави "орлите" с девет души на терена.

В последната 90-ата минута Гоян от румънския състав също получи червен картон.

В друга среща от третия кръг на шотландския шампион Рейнджърс се наложи да трепери до последната минута на двубоя със сръбския Цървена звезда, когато Начо Ново вкара победното попадение в срещата и даде крехка преднина преди реванша в Белград.

Португалският Бенфика победи трудно датския Копенхаген с 2:1. Домакините поведоха с попадение на Руи Коща (на снимката) в 25-ата минута, но гостите отговориха с попадение на Хътчинсън в 35-ата минута.

Все пак в 86-ата минута отново Руи Коща отбеляза победното попадение за португалския тим и направи 2:1. Така всичко ще се реши на реванша в Дания.

В последната среща от днес Валенсия победи с класическото 3:0 Елфсборг. Попаденията за испанския отбор вкараха Висенте в 7-ата минута, Силва в 58-ата и Фернандо Мориентес в 70-ата минута на двубоя.

С този резултат реваншът в Швеция става безпредметен.