Лацио успя да поднесе изненада и спечели срещу Байерн Мюнхен след 1:0 в първия 1/8-финален сблъсък между двата отбора от Шампионската лига. Единственият гол дойде в 69-та минута след като Чиро Имобиле вкара след дузпа заради червен картон на Дайо Упамекано.

Първата добра възможност в мача се откри пред Байерн още във втората минута, когато Лирой Сане навлезе в наказателното поле отдясно и подаде към Йозуа Кимих. Халфът отправи силен удар, който премина опасно покрай вратата.

Натискът на гостите от Бавария продължи, а Лацио трябваше да се защитава и не можеше да създаде опасни положения пред Мануел Нойер.

В 22-ата минута удар от далечна дистанция на Луис Алберто мина опасно над вратата на Мануел Нойер, а 7 минути по-късно Дайо Упамекано опита да изненада Иван Проведел от около 25 метра, но прати топката далеч от целта.

Най-добрата възможност гостите получиха около пет минути преди края на редовното време на първата част. Горетцка изведе Мусиала в страхотна стрелкова позиция, но шутът на последния бе неточен и мина високо над напречната греда. Така двата отбора се оттеглиха на почивката при нулево равенство и оставиха развръзката за втората част.

Три минути след подновяването на играта домакините отново опитаха да поразят вратата на Нойер. Исаксен получи подаване в наказателното поле, където се ориентира много добре и стреля, но стражът на баварците спаси.

В 66-ата минута Фелипе Андерсон отне топката от Кимих в центъра на терена и подхвана атака за домакините. Бразилецът подаде към Чиро Имобиле, който напредна, преодоля двама защитници и подаде към Густав Исаксен в наказателното поле. Фланговият нападател опита удар, а Упамекано стъпи грубо на глезена му. Главният рефер Франсоа Летелие посочи бялата точки и изгони френския защитник с директен червен картон. Зад топката застана Чиро Имобиле, който в 69-ата минута прати безкомпромисно топката в долния ляв ъгъл на вратата на Байерн, докато Нойер се хвърли надясно - 1:0 за Лацио!

Пет минути преди края на редовното време Хари Кейн стреля от пряк свободен удар, но след рикошет в стената, топката излезе извън очертанията на терена.

В 90-ата минута Фелипе Андерсон излезе на стрелкова позиция, но ударът му бе блокиран от Ким-мин Джае.

В добавеното време пък Нойер спаси удар на Педро и така спаси Байерн от по-тежка загуба.