90+4′
Турнир: Шампионска лига Стадион: "Олимпико", гр. Рим Зрители: Мачът се играе без публика
90+4′

КРАЙ НА МАЧА!

Байерн (Мюнхен) победи Лацио с 4:1 в първи осминафинален двубой от Шампионската лига

Байерн вилня във Вечния град и даде сериозна заявка за защита на трофея в ШЛ

Левандовски и компания не оставиха шанс на Лацио - 4:1

90+3′

Неточен изстрел от пряк свободен удар на Давид Алаба, който преминава покрай гредата на Рейна.

89′

Мусиала бива заменен от Чупо-Мотинг. Поредна смяна за Байерн.

89′

Лирой Сане също напуска терена малко преди края. Ще бъде заменен от Буна Сар.

82′
Снимка 520147

81′

Край на срещата за испанския плеймейкър на домакините - Луис Алберто.

80′

Симоне Индзаги предприема поредна рокада. Сергей Милинкович-Савич бива заменен. Оставащите минути ще доиграе Акпа-Акпро.

79′

Отлична намеса на Пепе Рейна, който спря гол №5 в своята врата, след като спаси отблизо пореден изстрел на Роберт Левандовски.

77′
Снимка 520145

76′

Още една смяна в редиците на гостите. Люка Ернандес заменя своя сънародник Кингсли Коман.

75′

Кингсли Коман влезе много неразумно в краката на Адам Марушич, заради което получава жълт картон.

72′

Йошуа Кимих е гневен на главния съдия и заради реакцията си получава официално предупреждение.

69′

Официално предупреждение за Гонсало Ескаланте.

65′
Снимка 520148

64′

Официално предупреждение за Адам Марушич.

63′

Идея по-интересно на "Олимпико" можеше да стане в 63-ата минута, когато Чиро Имобиле демонстрира чудесния си усет за създаване на голови ситуации, но този път нападателят беше разочарован от перфектната намеса на Нойер.

62′

Промяна и в редиците на Байерн (Мюнхен). Хави Мартинес заменя Леон Горетцка.

57′

Жълт картон за Хоакин Кореа, който влезе много грубо в краката на Боатенг.

55′
Снимка 520134

53′

За да не стане още по-голям проблем, имащият картон Лукас Лейва бива заменен от Гонсало Ескаланте. Правилно решение на Индзаги.

53′

Още една промяна в защитата на Лацио. Уесли Хьод заменя Патрик.

51′

Лукас Лейва получава жълт картон.

49′

ГОООЛ ЗА ЛАЦИО!! 1:4!! КОРЕА! Повече от комфортната преднина развали концентрацията на Байерн в отбрана. Точно това спомогна и за първия гол, в правилната врата, за "бианкочелестите". Хоакин Кореа буквално се разходи измежду цялата защита на гостите, за да вкара елегантно в мрежата на Нойер.

46′

АВТОГОЛ!! 0:4! АЧЕРБИ! Второто полувреме продължи ужасяващото пропадане на Лацио. Не бяха изминали и две минути, когато Байерн (Мюнхен) "отбеляза" за 0:4. Този път работата на колоса свърши бранителят на домакините Франческо Ачерби. Италианският национал имаше малшанса да завърши в собствената си врата остро подаване на Сане, което така или иначе щеше да бъде реализирано от дебнещия Коман.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

Снимка 520132

45′

ПОЧИВКА!

42′

ГООЛ ЗА БАЙЕРН!! 0:3!! САНЕ! Байерн приключи първата част с актив от три гола преднина. 180-секунди преди сигнала за пауза, Кингсли Коман напредна мощно, тъй като Патрик се спъна и изгуби топката. Французинът стигна до вратата на "орлите", а спасеният от Рейна удар се превърна в успешна голова добавка от Сане.

39′

Големият лидер на лациалите - Чиро Имобиле напомни за участието си в мача с настъпването на 39-ата минута. Италианецът достигна до първа добра ситуация, когато близо до аутлинията кълбото бе върнато за изкусния нападател. Последвалият му изстрел обаче срещна тялото на Боатенг.

36′
Снимка 520129

35′

Пепе Рейна беше последна преграда спрямо задаващия се трети гол на Байерн в 35-ата минута. Тогава стражът на домакините спаси с крак пореден изстрел на Левандовски. Трябва да отбележим, че цялата ситуация пред вратата на римляните се заформи заради грешка на испанския вратар секунди по-рано.

30′

Симоне Индзаги усети проблемите в отбраната на "орлите" и предприе ранна смяна още в 30-ата минута. Недоволният от решението му Мусакио отстъпи мястото си на Сенад Лулич.

28′

Официално предупреждение за Луис Алберто, който има претенции към главния съдия.

24′

ГОООЛ ЗА БАЙЕРН!! 0:2!! МУСИАЛА! Селекцията на Ханзи Флик отбеляза за 0:2 в 24-ата минута. Алфонсо Дейвис преодоля лесно Милинкович-Савич, след което през Лукас Лейва съумя да намери Горетцка, а той от своя страна младия Мусиала. Футболистът с №42 отправи плътен изстрел от границата на наказателното поле, който се оказа мисия невъзможна за Рейна.

22′

Поредица от добри атаки за Лацио, завърши с чисто голово положение пред Луис Алберто в 22-ата минута. По-трудното за "бианкочелестите" стори Хоакин Кореа, който спечели доста метри с топка в крака. Последва негова комбинация с испанеца, шутирал в близкия ъгъл на очакващия подобен развой на събитията Нойер.

Снимка 520131

16′

САНЕ! И точно, когато Лацио лекичко изнесе играта в половината на баварския колос, Байерн беше на крачка от да удвои своята преднина. С три паса топката стигна до Левандовски, а от своя страна той комбинира със Сане, който технично с пета, но с неуспех, пробва да намери незащитения от Рейна ъгъл.

10′

ГОООЛ ЗА БАЙЕРН!! 0:1! ЛЕВАНДОВСКИ! Едва ли за някого беше изненада, когато в 10-ата минута Байерн (Мюнхен) поведе в резултата чрез Роберт Левандовски. Звездата пресече прекалено слаб пас на Мусакио към Рейна и след елегантното елиминиране на испанския ветеран, единствено му остана да отбележи в опразнената врата.

6′

ДВЕ ПОЛОЖЕНИЯ ЗА БАЙЕРН! Актуалният носител на Шампионската лига доказа набързо защо е смятан за големия фаворит на "Олимпико". В 6-ата минута Никлас Зюле се бе включил в атака, като направи двойно подаване с Мусиала и веднага пробва остър пас към Левандовски. Сергей Милинкович-Савич обаче беше заел точната позиция в защита и изчисти, с лек риск от автогол, в корнер. Секунди след това полският голаджия се размина с кълбото и при силно центриране на Кимих.

3′

Първите минути във Вечния гранд предложиха любопитно тактическо надлъгване. Байерн заложи на обичайната си висока преса, срещу която домакините от Лацио противодействаха най-вече с бързите си флангови атаки. При една от тях само бързата реакция на Мануел Нойер попречи на Адам Марушич да излезе на удобна стрелкова позиция.

1′