Отборът на Лион спечели Купата на Шампионската лига по футбол за жени. В изключително драматичен мач на стадион "Чита де Трикольоре" в Реджо Емилия, Италия, французойките се наложиха над Волфсбург след изпълнение на дузпи. Така те успяха да вземат реванш в повторението на финала от 2013 г., когато с купата триумфира Волфсбург.

Резултатът беше открит за Лион още в 12-ата минута чрез Ада Хегерберг. Усилията на германките за изравняване на резултата се увенчаха с успех едва две минути преди края на срещата чрез попадение на Александра Поп.

Така се стигна до продължения,  в които не паднаха повече голове. При 11-метровите удари обаче футболистките на Лион показаха по-здрави нерви и с 4:3 точни изстрела триумфираха с купата.

Това е трети трофей за Лион в историята на турнира, докато Волфсбург има два. Най-титулованият отбор е ФФС Франкфурт с 4 спечелени купи до момента.