Румънският Клуж изненада всички специалисти, след като победи като гост Селтик и го елиминира от по-нататъшната надпревара в Шампионската лига.

В среща-реванш от третия кръг на надпреварата, гостите разочароваха "детелините", вкарвайки цели 4 попадения във вратата им.

Крайният резултат бе 3:4, което означаваше, че след 1:1 на румънска земя, Клуж е съставът, който продължава в следващия етап.

Деач даде преднина на гостуващия тим след 27 минути игра, като това бе и единственото попадение преди почивката.

ЛАСК (Линц) поднесе изненадата на вечерта, Селтик оцеля в Румъния

Австрийският клуб надви като гост Базел с 2:1

След нея Форест и Едуард направиха обрата пълен за домакините, за радост на техните фенове. Омрани върна надеждите на Клуж за крайния успех, след като реализира дузпа 16 минути преди последния съдийски сигнал.

Кристи бе точен за 3:2 само две минути по-късно, но отново Омрани направи 3:3, преди Тукудеан да оформи крайното 3:4 в 7-ата минута от даденото продължение.

В следващата, плейофна фаза на Шампионската лига продължава и Аякс. Амстердамци победиха ПАОК с 3:2, въпреки че губеха с 0:1 в средата на първото полувреме, след гол на Диего Бисесуар. Тадич пропусна дузпа в 32-ата минута, но в 43-ата все пак се разписа от бялата точка за 1:1.

Таляфико и отново Тадич от дузпа покачиха на 3:1 през второто полувреме, преди отново Бисесуар да оформи крайното 3:2 в четвъртата минута на продължението.

Аякс и ПАОК зарадваха феновете в Солун с неочаквано зрелище, 4 гола и много драма