Вратарят на Реал Мадрид Икер Касийяс подобри постижението на колегата си от Барселона Виктор Валдес за най-много поредни минути без допуснат гол във всички турнири.

Серията на Валдес продължи 896 минути. В 34-ата минута на двубоя от Шампионската лига в Гелзенкирхен между Реал и Шалке 04 Касияс я изравни. Той я продължи до 896 минути. Нападателят на Шалке Клаас Ян Хунтелаар прекъсна серията на испанеца с гол в последните секунди на срещата, който доведе резултата до 1:6.

От началото на сезона Касийяс играе за Реал единствено в мачовете от Шампионската лига и турнира за Купата на Испания. Той подобри клубния рекорд на Реал още в 1/4-финала за кралската купа срещу Еспаньол (1:0), когато "сухата" му серия стигна до 682 минути. След това испанският национал не допусна гол и в два сблъсъка от полуфиналите срещу Атлетико Мадрид.