Милан се класира за осминафиналите в Шампионската лига след великолепна игра и хеттрик на Кака.

"Росонерите" приеха на своя стадион Андерлехт и го надиграха с резултат 4:1.

Още в 6-ата минута Кака вкара първия си гол във вратата на Андерлехт и даде заявка за нови попадения. Голът беше реализиран от дузпа.

В 22-ата минута пак Кака удвои резултата и интригата за крайния победител от двубоя беше унищожена. Пред втората част бразилският нападател реализира нов гол, който се оказа негов трети в двубоя и падна в 56-ата минута. Само пет минути по-късно Юхас намали резултата на 1:3.

Това не беше всичко в срещата като в 88-ата минута Алберто Джилардино фиксира крайното - 4:1 в полза на Милан.

В друга среща от тази група "H" АЕК изчака 22 срещи преди да постигне победа в груповата фаза на Шампионската лига с гол на Николаос Либеропулос в 74-ата минута на срещата с Лил.

Гостите останаха с човек по-малко в 22-ата минута на срещата, когато Тавларидис беше изгонен. Той извърши набързо две безумни нарушения срещу футболисти на АЕК и преждевременно се отправи към съблекалните.

С тази победа АЕК продължава да има шансове за класиране във фазата на елиминациите. Бодмер от Лил пропусна положение пред вратата на АЕК. В срещата надмощие имаха домакините, които бяха улеснени от факта, че играеха с човек повече на игралното поле. домакините трябваше да изчакат  74-ата минута, когато падна победния гол в срещата.

Полузащитникътт на АЕК Акис Зикос пробва рефлеска на вратаря Тони Силва в 58-ата минута на двубоя, но не успя да вкара гол във вратата.

До края на срещата не падна нов гол и така АЕК победи трудно с 1:0 Лил и постигна сладка победа в този мач.