Отборът на Порто не успя да се справи със своя домакин Динамо (Киев) в тазвечершния си мач от групите на Шампионската лига, завършвайки наравно - 2:2 на митичния "Олимпийски".

Тимът пристигна в Киев за двубоя си с Динамо, без две от своите звезди. Испанският защитник Иван Маркано бе наказан заради червения картон срещу Байерн през април, а крилото Силвестре Варела беше с травма. За сметка на това Икер Касияс бе здрав, титуляр и готов за битка.

Порто нямаше загуба досега в Украйна в 6 визити, но Динамо се завръщаше в групите след две години пауза.

Двубоят стартира с няколко тежки сблъсъка в средата на терена, като дори започнаха да "валят" и официалните предупреждения.

Надлъгването между двата тима продължи точно 20 минути, като в тях по-активен изглеждаше отборът на гостите, но пък Динамо притесняваше отбраната пред Касияс при всеки удобен случай.

В 20-ата минута Гусев даде предимство на домакините, като заедно с асистиралия му Гармаш се възползваха от неразбирателство в защитата на португалците и изведоха състава си напред в резултата.

Радостта на Динамо обаче трая точно 180 секунди, като след тяхното изтичане равенството бе възстановено.

Лаюн асистира на Абубакар, за когото не остана нищо друго, освен да върне тима си в играта за 1:1.

До почивката припряните действия на гостите принудиха рефера да ги "възнагради" и с няколко официални предупреждения.

След подновяването на играта Касияс показа за пореден път, че Реал е сгрешил много с освобождаването му от състава, като на няколко пъти спаси тима си от ново попадение във вратата му.

За 1:2 се разписа Абубакар, с втория си гол в мача, едва 9 минути преди последния съдийски сигнал.

Точка на спора сложи героят за домакините Буялский, оформил крайното 2:2 на "Олимпийски", секунди преди финала.

Ето и титулярите на двата тима, с които те започнаха днес:

ДИНАМО: Рибка, Антунеш, Драгович, Силва, Хачериди, Гусев, Велосо, Рибалка, Гармаш, Мораеш, Гонсалес

ПОРТО: Касияс, М. Перейра, Лаюн, Майкон, Инди, Брахими, Андре, Ерера, Д. Перейра, Невеш, Абубакар

Съдия: Феликс Брих

Стадион: "Олимпийски"