Медиите в Италия също не пропуснаха да изкоментират мача между Реал (Мадрид) и Байерн (Мюнхен), който е водеща тема в световните издания днес.

Реал изхвърли Байерн след 120-минутно зрелище на "Бернабеу", сериозно съдийско рамо и хеттрик на Роналдо!

Мадридчани стигнаха до 4:2 над "баварците", продължават напред в Шампионска лига

Снощи главният съдия на срещата - Виктор Касай до голяма степен предопредели развоя на събитията на "Бернабеу", след като даде втори жълт картон на Артуро Видал и съответно червен и остави баварците с човек по-малко при резултат 2:1 в полза на немския клуб. В продълженията спорни решения отново не липсваха и Кристиано Роналдо бе оставен да отбележи два гола от засада.

Екшън в съдийската стая на "Бернабеу": Трима от Байерн нахлули и скочили на Касай!

Извеждат ги с полиция

"Corrire dello Sport": "Реферът елиминира Байерн на Анчелоти. Гротескно изгонване на Видал, докато на Каземиро всичко е простено. Решителният гол на Роналдо беше вкаран от засада. Фарс в Мадрид!".

Анчелоти скочи на съдиите: Бяха по-слаби и от нас... Това е недопустимо!

Реал (Мадрид) отстрани Байерн от Шампионска лига след два гола от засада

"Tuttosport": "В помощ на Реал (Мадрид), който елиминира един велик Байерн. Незаслужен червен картон за Видал и две попадения на Роналдо от засада".

"Gazzetta dello Sport": "В продължението Байерн игра с 10 души, а Роналдо реализира два гола от засади".