Отборът на Атлетико (Мадрид), за втора поредна година, се класира на четвъртфинал в Шампионската лига след изпълнението на дузпи. Хората на Чоло Симеоне така и не успяха да вкарат гол на ПСВ (Айнховен) в редовното, поради което трябваше да преминат през „руската рулетка" на дузпите. При тях „рохикобланкос" демонстрираха железни нерви и изключителна акуратност. Лусиано Нарсинг пък провали гостите, стреляйки в горната греда. Така Атлетико елиминира своя опонент след 8:7 и вече очаква следващия си опонент в турнира.

Редовното време бе белязано от по-добрата игра на домакините, които на няколко пъти биваха отказвани от фамозните изяви на стража Зут. ПСВ също имаше своя шанс за краен успех, но Локадия удари страничната греда.

Феновете на Атлетико се бяха постарали да създадат несравнима атмосфера за своите любимци. Специална хореография потопи всички на „Висенте Калдерон" в „червено-бяло" море, което сякаш нахъса до краен предел възпитаниците на Чоло Симеоне. Те обаче срещнаха сериозен отпор от добре сгъстената отбрана на ПСВ. Холандците се бранеха с 5 човека и майсторски убиваха ритъма на „дюшекчиите".

Първата добра възможност за домакините бе регистрирана след точно 14 минути. Коке намери по отличен начин Антоан Гризман, който от няколко метра стреля в тялото на Зут. В 22-ата минута въпросният страж се намеси решително и при един нов остър пас на Коке.  Малко по-късно, изненадата можеше да бъде факт. Ян Облак не се намеси добре при едно прострелно центриране и само бавната реакция на Люк Де Йонг не му позволи да направи головата добавка.

Атлетико трудно изнасяше топката, но до почивката създаде второ чисто голово положение. Антоан Гризман съумя да отправи перфектен изстрел с глава, който обаче също бе отразен от съвършения до момента Зут.

След почивката „рохикобланкос" продължиха с атаките. При една от тях Яник Ферейра-Караско отправи прострелен пас, успоредно на голлинията, но там така и нямаше негов съотборник, който да засече. Чоло Симеоне подсили атаката на испанците с пускането на Фернандо Торес. Изненадващо или не, ПСВ свари отбраната на домакините по „бели гащи" и в 58-ата минута бе близо до това да поведе. Бърза атака на „филипсите" завърши с пас към Локадия, който шутира технично в далечния ъгъл. Ян Облак успя да се намеси, колкото да отклони коженото кълбо в гредата.

Този моментен холандски порив обаче не възспря непрестанните опасности пред вратата на ПСВ. Малко преди края на редовното време, Фернандо Торес бе изведен на отлична стрелкова позиция, но за кой ли път днес, Йероун Зут отново бе на своето място. Така двубоят логично се пренесе в продълженията.

Първите 15 минути бяха белязани от страхлив футбол. Атлетико стигна до две по-интересни положения. Първо обаче Гризман стреля право в обсега на Зут, а пък капитанът Габи не успя да завърти достатъчно добре коженото кълбо от пряк свободен удар. Второто продължение също не реши спора между двата отбора и така всичко трябваше да бъде определено след изпълнението на дузпи.

АТЛЕТИКО (МАДРИД) - ПСВ (АЙНДХОВЕН) 0:0 (8:7 след изпълнението на дузпи)

При дузпите: Ван Хинкел- бележи 0:1, Гризман- бележи 1:1, Гуардадо-бележи 1:2, Габи-бележи 2:2, Прьопер-бележи 2:3, Коке-бележи 3:3, Брума-бележи 3:4, Саул Нигес-бележи 4:4, Морено-бележи 4:5, Торес-бележи 5:5, Лестиен-бележи 5:6, Хименес-бележи 6:6, Ариас-бележи 6:7, Филипе Луис-бележи 7:7, Нарсинг -стреля в гредата,  Хуанфран-бележи 8:7

СТАДИОН: „Висенте Калдерон"

СЪДИЯ: Марк Клатенбърг (Англия)

АТЛЕТИКО: Облак, Годин, Филипе Луис, Коке, Гризман, Фернандес, Габи, Саул, Хуанфран, Караско, Хименес(резерви: Моя, Краневитер, Торес, Кореа, Гамес, Ернандес, Вието)

ПСВ: Зут, Исимат-Мирен, Морено, Ариас, Брума, Прьопер, Де Йонг, Вилемс, Гуардадо, Локадия, Ван Хинкел(резерви: Пасвеер, Шаарс, Нарсинг, Лестиен, Йозефсун, Хендрикс)

All Penalties HD - Atletico Madrid 0-0 PSV... by mszabi