В осминафинал-реванш от Шампионската лига Реал (Мадрид) загуби с 1:2 от италианския Рома и с общ резултат 2:4 отпадна от надпреварата.
Попаденията паднаха през втората част на срещата. За гостите се разписаха Тадей и Вучинич, а за Реал (Мадрид) надеждите успя да върне Раул. За съжаление на привържениците на домакините това не беше достатъчно.
В началото на срещата домакините се опитаха да наложат лек натиск към вратата на Рома, но той не даде резултат. В 6-ата минута гостите пропуснаха възможност да реализират, след като при центриране от корнер Акуилани не уцели добре топката.
Малко по-късно Тоти опита опасен удар, но не сполучи. Първото сериозно положение пред вратата на Рома бе в 17-ата минута, когато след пряк свободен удар изпълнен от Баптища бе избит със сетни сили от Дони.
В следващата атака Акуилани стреля от 20 метра, но параболичният му удар срещна страничната греда на Касияс, при повторния опит стражът на Реал (Мадрид) изби в корнер нов удар на полузащитника.
До края на полувремето пропуски направиха Баптища от Реал (Мадрид) и Акуилани от Рома.
През втората част играта бе равностойна, но първата опасност сътвори Жулио Баптища в 48-ата минута, след като нацели гредата с красив шут от пряк свободен удар. След десет минути Диара стреля опасно, но Дони успя да спаси.
В 66-ата минута малко след като се появи на терена Вучинич нацели гредата зад Касияс. Черногорецът с плътен шут удари напречната греда.
Глупаво нарушение на Пепе остави футболистите на Реал в намален състав. Бранителят фаулира Вучинич на границата на наказателното поле. Последва втори жълт картон за футболиста и той напусна терена.
Така дойде 73-ата минута, когато Родриго Тадей откри резултата, след като получи кълбото отдясно, надскочи бранител и откри. Все пак след две минути Раул възстанови равенството, след като останаха съмнения за засада, страничният рефер не маркира такава и нападателят изравни.
Последва натиск на Реал (Мадрид), но гол не падаше. Оголили защитния си вал домакините допуснаха нов гол. Вучинич вкара втори гол във вратата на Касияс, след като с глава промуши кълбото във мрежата на домакините и прати Рома на четвъртфинал.
РЕАЛ МАДРИД - РОМА 1:2 (в първия мач 1:2)
0:1 Тадей 73, 1:1 Раул 75, 1:2 Вучинич 90
РЕАЛ (МАДРИД) : Касияс, Мичел Салгадо (65-Торес), Пепе, Канаваро, Хайнце, Диара (61-Дренте), Гаго, Гути, Баптища, Раул, Робиньо
РОМА: Дони, Сисиньо, Жуан, Мексес, Тонето, Акилани, Де Роси, Перота (76 - Пизаро), Мансини (65-Вучинич), Тоти, Тадей
Мадрид, "Сантяго Бернабеу"
Съдия: Кирос Васарас (Гърция)
Жълти Картони: Хайнце, Пепе, Робиньо, Гути (Реал) ; Тадей, Де Роси, Перота, Сисиньо, Тонето, Акуилани (Рома)
Червен картон: Пепе (Реал)
kanar@@@@@
на 05.03.2008 в 23:17:53 #424KeyStone, мда..Неузнаваеми сте в големите мачове, и срещу Реал, като паднахте 0-1 и срещу Атлетико е ся... Неадекватни схеми и смени. Рийкард за мен никога не е бил треньор, просто имаше шанса да наследи един много силен отбор(подобно Анчелоти), тъпчете на стари лаври като гледам. Роналдиньо след световното е неузнаваем, Меси ви дърпа тоя сезон, ама е контузен често, ще ви липсва доста. Ето' о и Анри могат да решат всеки мач, но бързината на Анри сякаш се е позагубила(подобно на Гигс).. Най-лошия жребии би бил срещу нас(особено, ако сте гости на реванша) и Челси.. Пуул са колебливи, като затвориш Торес и Джерард и нивото им пада драстично(Андерсон и Рио го показаха нагледно на Анфийлд)... Фенерите и Шалке няма да имате проблем, срещу А-нал, също, според мен, по това време ще издишат в Премиершип(играят с Челси, по време на тоя кръг), с Рома нищо са не знае...
galaktiko
на 05.03.2008 в 23:17:18 #423"фен"... голям ташак си!
galaktiko
на 05.03.2008 в 23:16:35 #422АЦ МИЛАН => ФОРЦА РОМА!!!
Благодаря на Бог, че не съм такъв фен!
Saso
на 05.03.2008 в 23:15:17 #421Канар, писнало ми е да си качвам какви ли не щуротии...
РецидивистЪт
на 05.03.2008 в 23:13:56 #420kanar@@@@@, говоря за ПЪРВИТЕ 20-ина минути, когато вкарахте първите три гол, които, каквото и да си говорим, забиха футболистите на Рома в земята, а оттам нататък всикчо вече беше ясно...
Saso
на 05.03.2008 в 23:13:48 #419otli4niKOKO... как са гуведята, Бирои ще ви оноди ли?
Soul fly
на 05.03.2008 в 23:13:38 #418Рома не може да играе с английски отбори.Факт.От кой ли не отпадахме и падахме последните години вкл. и от отбори като Лийдс и Мидълзбро
РецидивистЪт
на 05.03.2008 в 23:13:37 #417kanar@@@@@, говоря за ПЪРВИТЕ 20-ина минути, когато вкарахте първите три гол, които, каквото и да си говорим, забиха футболистите на Рома в земята, а оттам нататък всикчо вече беше ясно...
Saso
на 05.03.2008 в 23:13:13 #416ACMilan... брех, браво!
lustig
на 05.03.2008 в 23:12:15 #415ето го и ГАЛАКТИКО ахахахаххахахахаха наглостта никога не помага ама НИКОГА !!!
Soul fly
на 05.03.2008 в 23:11:28 #414ACMilan Това и тифоз на Рома не може да го напише

kanar@@@@@
на 05.03.2008 в 23:11:17 #413Saso, турни си ад-блок, ако си с мозила, аз го праснах като ни тероризираха с Бош-а
чаршаф,
ама много се оакахте тая вечер..да го еба само вии ми избегахте от 3те единички 
KeyStone
на 05.03.2008 в 23:11:10 #412kanar@@@@@,каква по-голяма мотивация от това да играеш за ШЛ и да носиш екипа на Барселона,още повече,че след нулев сезон,желанието да се върнеш на върха е голямо...За мен Рийкард вече се изчерпа,и котките знаят схемата му и изпълнителите му,тактиката му...Един треньор може да води 5-6 години максимум и после....Нужна е промяна.... Иначе не искам да се паднем срещу Ман.Ю-за мен суперфаворита в турнира,и най-добрият отбор;Пуул,Челси и Интер-играят по един и същи начин,който е изключително труден за Барселона,малко празни пространства,затворени,неудобни противници са Шалке и Фенерите са под класата ни,а Рома и Арсенал играят открит футбол,а и защитите са им слабите звена...Остават празни пространства,което си е хубаво за един Иниеста или Ето'о
ОБЕКТИВЕН
на 05.03.2008 в 23:10:53 #411лелеее, толкова слаб Реал не бях гледал от доста години.. дори ДЕБЕЛИЯ балет играеше по добре... УЖАС!!! Моите уважения за феновете на РОМА, голям успех за римляните!!! но по скоро мача може да се характерризира със: СЛАБ Реал мадрид, отколкото силна Рома... Сега един добър жребий - Фенерите или Шалке и Рома е на полуфинал!!!
steiner
на 05.03.2008 в 23:10:46 #410За всички които все още слушат заклинанията на Гала: галактико Блу Айс и Валедо, благодаря ви братлета, поклон пред вас и после пред Кралете на футбола! добре де, добре честото на всич1ки които обичат Реал и да не спират да сънуват златни дубъли, требъли и т.н..... балета би всички най-силни отбори в най-силното първенство(без Севиля) и май няма спор кой е номер 1. Ундиспутед

Saso
на 05.03.2008 в 23:09:42 #409galaktiko - хахахаахахаха, пак озлобен от "галактичната" игра на дебелия балет!
Frankiee
на 05.03.2008 в 23:08:36 #408i az taka q karam recidivista. spored mene po vajno e da se mahnat kolkoto se moje po burzo tezi dve divaneta ot usa koito razbirat samo ot baseball. to ne 4e e kazano 4e pri dubaicite 6te e rozova kartinata ama sum siguren 4e 6te e po dobre otkolkoto sega s tezi zaemi i prazni obe6taniq. te sa ne6to kato Glupito na cska samo govorqt. YNWA
kanar@@@@@
на 05.03.2008 в 23:08:20 #407РецидивистЪт, айде, айде.. Имаше към 25 удара към вратата и около 14-15 в нея, да не се ровя в статистиките
steiner
на 05.03.2008 в 23:08:10 #406канар,заблуждаваш се.Дрогба и Балак влизат във форма.Калу е налице.

galaktiko
на 05.03.2008 в 23:08:08 #405мамичката ще ви се ебе на всичката злобна сган!!!