Старши треньорът на Барселона Хосеп Гуардиола остана сравнително спокоен след загубата на неговия отбор с 2:1 от Арсенал късно снощи. Както е известно двата отбора се изправиха в Лондон в първи осминафинален мач от Шампионската лига, като реваншът на "Камп Ноу" е след 2 седмици.

"Мисля, че ние се представихме добре. Загубихме първия мач, затова задължително трябва да спечелим втория", сподели на пресконференция след двубоя младият наставник.

"През по-голямата част от мача контролирахме играта. Футболистите на Арсенал обаче се бяха позиционирали много добре. Те се представиха силно в защита и бяха много опасни на контраатаки.

Ако трябва да анализираме резултатът не е никак лош. Като цяло съм доволен от представянето ни и резултата. На реванша обаче ще трябва задължително да отбележим повече голове. Сигурен съм, че на нашия стадион отново ще направим един открит и резултатен мач", сподели Гуардиола.

Барселона откри резултата през първата част на мача чрез Давид Вия. В последните 15 минути обаче домакините осъществиха пълен обрат след попадения на Робин Ван Перси и резервата Андрей Аршавин.

Реваншът е на дамския празник 8-ми март.