Ситуацията в група "G" на Шампионската лига става все по-заплетена. Кръг преди края, всички четири тима имат своите шансове за продължаване на осминафиналите. Тази вечер само усложни още повече математическите сметки, които ще трябва да правят французи, австрийци, испанци и германци.

Позиция №1 временно бе окупирана от Лил. Шампионите на Франция съумяха да пречупят устрема на досегашния лидер Залцбург (1:0). Разликата между двата тима се казваше канадецът Джонатан Дейвид, който се разписа още в 31-ата минута.

Челси - Ювентус 4:0 в мач от Шампионската лига

Шампионът на Европа показа класа и помете колеблив Ювентус на "Стамфорд Бридж"

Младите звезди на Челси се развихриха за изразителното 4:0

Първа победа в групата най-сетне записа и Севиля. Момчетата на Хулен Лопетеги зарадваха трибуните на "Рамон Санчес Писхуан" след триумф над Волфсбург.

Андалусийци стартираха ударно и още в 13-ата минута се оказаха напред в резултата след гол на Жоан Жордан. Асистенцията беше дело на ветерана Иван Ракитич. В самия край Рафа Мир фиксира крайното 2:0, след като завърши отлична контраатака и се възползва от хвърлилите се в отчаяна атака гостуващи футболист.

Барселона - Бенфика 0:0 в мач от Шампионската лига