Барселона ще трепери до последно за мястото сред най-добрите 16 в Шампионската лига. Каталунците не успяха да си гарантират второто място в група Е, тъй като направиха 0:0 с директния си конкурент за тази позиция Бенфика. Така всичко ще се реши в заветния кръг от груповата фаза, когато "орлите", които са с 5 пункта, трябва да победят задължително Динамо (Киев). "Блаугранас", които са със 7, се нуждаят от триумф срещу вече класиралия се убедително техен кошмар Байерн (Мюнхен).

Снимка 554724

Източник: EPA/БГНЕС

До някаква степен, Барселона трябва да съжалява за изпуснатата победа тази вечер. "Лос кулес" създадоха достатъчно на брой голови положения, но силен мач на португалската врата направи Одисеас Валходимос. Веднъж и гредата беше негов верен съюзник при изстрел на Демир. В края гол на Роланд Арухо беше отменен поради засада.

Челси - Ювентус 4:0 в мач от Шампионската лига

Шампионът на Европа показа класа и помете колеблив Ювентус на "Стамфорд Бридж"

Младите звезди на Челси се развихриха за изразителното 4:0

И в този мач Шави бе решил да прави изненади в своя състав и от първата минута на терена стартира младият австриец Юсуф Демир. Именно крилото можеше да се окаже печелившият жокер за "блаугранас", след като в осмата минута преодоля двама защитници и отправи изстрел от границата на наказателното поле. Валходимос обаче бе на мястото си отрази в корнер.

Снимка 554726

В 27-ата друг талант - Гави връхлетя в наказателното поле и шутира мощно, но малко над горната греда на "орлите". Почти веднага след този момент, опитният Жорди Алба се нуждаеше от едно качествено докосване, за да си освободи коридор за стрелба. Валходимос отново показа класа и пак отчая "лос кулес".

Бенфика напомни, че в този мач също има стремеж за спечелването на точка или три. В 35-ата Роман Яремчук дочака една от малкото ситуации пред себе си и насочи с глава право в обсега на Тер Стеген.

Полувремето за Барса завърши с нов отличен шанс пред Барса. Юсуф Демир пак показа изключителна техника, но този път последна препятствие за неговия гол бе напречната греда.

Виляреал - Манчестър Юнайтед 0:2 мач от Шампионската лига

Малко радост и за Юнайтед, "червените дяволи" си осигуриха място за елиминациите в ШЛ

Англичаните със стратегически успех при визитата си на Виляреал

В средата на втората част Шави направи рокада в своята атака и вместо Демир, на терена се появи Усман Дембеле. Появата му веднага можеше да донесе и промяна в резултата. В 69-ата Френки Де Йонг скочи над конкурентите си в полето на Бенфика, но нова намеса на вражеския страж отложи празненствата на "Камп Ноу".

Снимка 554725

За миг каталунският колос повярва, че съдбата му ще малко по-позитивна, след като в 84-ата Роналд Арухо отбеляза попадения. Уругваецът набързо осъзна, че е в положения на засада и не прие никак радушно високо вдигнатия флаг на страничния рефер.

Динамо (Киев) - Байерн (Мюнхен) 1:2 в Шампионската лига

Баварската машина не затъна и в украинския сняг

Левандовски с нов гол-шедьовър

До края и двата тима имаха своите шансове да си тръгнат с победата. Първо Жерард Пике не бе достатъчно точен при насочването си с глава в 92-ата. При ответната атака самостоятелен рейд на Саферович можеш да завърши със съкрушително попадение за лисабонци. Таранът обаче подходи егоистично и пропиля ситуацията. А това вбеси до краен предел треньора му Жорже Жезус, паднал като застрелян на тревата. Култово!