Челси имаше изключителна вечер на "Стамфорд Бридж" и доказа защо е актуалният носител на трофея в Шампионската лига. Селекцията на Томас Тухел се възползва от колебанията в редиците на Ювентус и надви италианския гранд с 4:0. Разковничето на успеха бяха младите таланти на "синия" клуб, оставили без алтернатива отбраната на съперника.

Резултатът бе открит още в 25-ата минута от Трево Чалоба, а за попадението му дълго време се водеха спорове. Най-вече заради играта с ръка на Антонио Рюдигер, миг преди головия изстрел. След паузата домакините вдигнаха оборотите и решиха всичко в своя полза между 56-ата и 58-ата минути. Преднината бе удвоена от направилия изключителен мач Рийс Джеймс, а честта да направи класиката се отдаде на Калъм Хъдсън-Одой. В самия край, появилият се като резерва Тимо Вернер също добави името си сред голмайсторите.

Виляреал - Манчестър Юнайтед 0:2 мач от Шампионската лига

Малко радост и за Юнайтед, "червените дяволи" си осигуриха място за елиминациите в ШЛ

Англичаните със стратегически успех при визитата си на Виляреал

Така Челси се изкачи до първото място в груп Н, изпреварвайки именно Юве заради тазвечерния изразителен успех в английската столица. Двата тима са сигурни за осминафиналите, но в последния кръг ще определят и точната им подредба в крайното класиране.

Снимка 554720

Източник: EPA/БГНЕС

Въпреки издигнатата в култ тактическа дисциплина, италианският опонент трудно се вписа в атмосферата на "Стамфорд Бридж". Челси наложи доминантния си футбол, с много сила и вариативност по фланговете, което доведе и до куп опасни положения пред Войтех Шчесни през първата част.

Във втората минута Бен Чилуел стреля от дистанция, но високо над вратата. Седем по-късно Трево Чалоба засече с глава центриране от ъглов удар, но неточно покрай дясната греда на Шчесни. В 15-ата минута именно полякът пресече остро подаване на Чилуел отляво.

В 24-ата минута "сините" бяха близо до попадение. Рийс Джеймс шутира директно от свободен удар в близкия ъгъл, но Шчесни внимаваше и спаси. Ситуацията обаче се разви положително за лондончани при корнера.

Барселона - Бенфика 0:0 в мач от Шампионската лига

Барселона не успя да пробие Бенфика и вече зависи от милостта на свой кошмар

0:0 между двата иберийски колоса на "Камп Ноу"

Рийс Джеймс центрира от корнер, при който Антонио Рюдигер отигра с ръка, плътно прилепнала до тялото му, за да продължи към непокрития Трево Чалоба. Младокът не чакаше втора покана и отблизо матира "Старата госпожа" със зверски шут. Ювентус дълго време претендираше относно редовността на гола, но в крайна сметка той бе зачетен. Така сензацията Чалоба се превърна в голмайстор на "Стамфорд Бридж" през тази кампания с трите си попадения във всички турнири.

В 28-ата минута Ювентус беше на милиметри от това да изравни резултата. Алваро Мората беше изведен в наказателното поле от Мануел Локатели сам срещу Едуард Менди и успя да го прехвърли, но Тиаго Силва дотича и от самата голлиния изби топката.

Силната игра на Рийс Джеймс продължи да впечатлява футболните фенове и в 37-ата минута халф-бекът можеше да се поздрави със заслужено попадение. Шчесни развали плановете му с перфектно спасяване.

Лошата новина за Томас Тухел и неговият щаб настъпи в 38-ата, когато основният халф на Челси - Н"Голо Канте получи травма и се наложи да бъде заменен от Рубен Лофтъс-Чийк.

Снимка 554721

Второто полувреме започна с груба грешка на Родриго Бентанкур, който сбърка при изнасянето на топката и това доведе до скоростна акция на домакините. Изведнъж Калъм-Хъдсън Одой се оказа в непосредствена близост до вратата, но намеса на Бонучи сложи край на опасността.

Неизбежното за Юве се случи в 56-ата минута, когато Челси заслужено поведе с два гола. Поредна тяхна атака завърши с центриране, което не бе изчистено добре от Де Лихт. На далечната греда дебнеше вездесъщият Рийс Джеймс, който със силен диагонален шут не остави шанс на Шчесни - 2:0.

Снимка 554719

И докато "бианконерите" свикнат с това си изоставане, то класиката стана факт едва след още 60 секунди. Шампионите на Европа разиграха набързо на малък периметър, а Рубен Лофтъс-Чийк продължи за непокрития Хъдсън-Одой, който от 10 метра не сбърка за 3:0.

Динамо (Киев) - Байерн (Мюнхен) 1:2 в Шампионската лига

Баварската машина не затъна и в украинския сняг

Левандовски с нов гол-шедьовър

До края и двата клуба бяха наясно със своята съдба и просто доиграха срещата си на "Стамфорд Бридж". Въпреки това, двамата вратари сътвориха по едно отлично спасяване. В самия край, появилият се като резерва Тимо Вернер също добави името си сред голмайсторите. Германецът се разписа на празна врата след асистенция на Зиеш за финалното 4:0.

В следващия кръг Челси гостува на Зенит и се нуждае от успех срещу питерци, ако "сините" искат да завършат под №1 в крайното класиране. Същото се отнася и за Ювентус, който приема у дома Малмьо.