Наполи не успя да победи като гост белгийския Генк в мач от група "Е" на Шампионска лига. Двата тима си поделиха точките след равенство 0:0. Италианците на няколко пъти нацелиха гредите на вратата, пазена от Куке.

В 16-ата минута Хосе Кайехон нацели страничната греда, а при добавката напречната греда спря Милик.

В 25-ата минута отново негов удар се отби в гредата след изстрел с глава.

В 34-ата Руи беше принудително заменен от Кевин Малкюи.

Малко по-късно след изпълнение на корнер халфът на Генк Патрик Хрошовски изби топката от голлинията, сед като Кулибали стреля от воле.

Последваха силни минути за Генк до края на първото полувреме, като първо Тео Бонгонда се отчете с пропуск отдалече, а малко след това рикоширал в Кулибали изстрел на Сандер Берг беше избит от Мерет.

През второто полувреме зрителите не наблюдаваха толкова вълнуващ мач. Италианците отново бяха по-дейният отбор, но не успяха да се разпишат. В 58-ата минута Хосе Кайехон стреля в аут от добра позиция.

В 84-ата минута Янис Хаджи можеше да донесе победата на Генк, но ударът на младия румънец мина покрай вратата.

Генк: Куке, Мал, Куеста, Лукуми, Уронен, Берг, Хрошовски, Ито, Хаджи, Бонгонда, Самата

Наполи: Мерет, Ди Лоренцо, Манолас, Кулибали, Руи, Кайехон, Алан, Елмас, Руис, Милик, Лосано

Наполи победи Ливърпул с 2:0 след късни голове на Мертенс и Йоренте