Отборът на Реал (Мадрид) е на път да сложи края на едно 27-годишно проклятие. „Кралете" са на 90 минути разстояние от елиминирането на италиански тим в европейските клубни турнири. Първата крачка бе направена в Рим, след като грандът подчини Рома с 2:0, в първи осминафинален двубой от Шампионската лига.

Успехът се яви и блестящ дебют за наставника на гостите Зинедин Зидан, който ръководеше своя тим за сефте в надпреварата. Силен мач за Реал изигра Кристиано Роналдо, който затвори устите на критиците с прекрасно попадение в 57-ата минута. Другият гол пък бе дело на резервата Хесе, четири минути преди края.

Домакините от Рома дадоха сериозен отбор на „лос меренгес", но няколко пропуска и съдийски грешки на рефера Карловец лишиха „вълците" от нещо повече на „Олимпико".

Двубоят на „Олимпико" стартира при не особено високи обороти. Реал залагаше на дългите разигравания, докато Рома дебнеше всяка една удобна ситуация за бърза контраатака. В 7-ата минута Кристиано Роналдо подцени сериозно класата на Войчех Шчесни, опитвайки директен изстрел от фаул, от близо 38 метра. Малко след това, капитанът на домакините- Алесандро Флоренци пусна отлично към включващия се по крилото Пероти. Аржентинецът върна назад към непокрития Ел Шаарави, ала Фараона прати топката високо над горната греда на Навас.

Адмирации за добрата си игра до този момент в мача получаваше египтянинът Салах, който не спираше да притеснява отбраната на Реал. Постепенно „кралете" ставаха все по-напористи в своите атаки и в 32-ата минута пропиляха отлична ситуация за гол. Кристиано Роналдо технично повдигна топката на Марсело, който от въздуха за една бройка не порази по уникален начин мрежата на Шчесни.

Ключов момент в тази част бе намесата на Рафаел Варан в 44-ата минута. Френският национал действа с математическа точност при отнемането на топката от Ел Шаарави, който се беше устремил много опасно към вратата на испанците.

Подновяването на играта бе съпроводено от неадекватните съдийски отсъждания на чешката бригада. Освен, че проспаха поредната засада в мача, Краловец и компания допуснаха едно дивашко влизане на Винкьор, за което дори не бе отсъден и фаул. В 55-ата минута Ел Шаарави получи уникален извеждащ пас от съотборник, но си пое топката твърде силно и тя бе отбита от притичалия да блокира Фараона страж на Реал.

Така се стигна до 57-ата минута, в която гостите от Испания успяха да поведат в резултата. Кристиано Роналдо получи пас по крилото,след което надбяга Флоренци. Последва уникален финт на португалеца, чрез който елиминира юношата на „вълците" и след това прати коженото кълбо неспасяемо в далечния ъгъл на Шчесни. Нужно е да отбележим, че при удара имаше и лек рикошет в крака на съперника с номер „24".

Рома опита да отговори на предизвикателството и в 71-ата минута бе близо до попадение. Първо Салах стреля слабо в ръцете на Навас, а малко по-късно решителен шпагат на Варан стопира един голов пас към резервата Джеко. Уилям Винкьор също опита късмета си с шут от средна дистанция, който буквално облиза гредата на „кралете".

От другата страна на терена също бе интересно. Алесандро Флоренци отново изпусна Роналдо, който този път с глава, прати коженото кълбо на сантиметри от очертанията на вратата.  Португалецът поиска дузпа в 75-ата минута, но такава не му бе дадена Краловец.

Най-спорният момент в мача бе факт в 80-ата минута, когато чешкият съдия не даде чиста дузпа в полза на Рома. Флоренци бе съсечен от двама футболисти на „кралете", но тифозите на „Олимпико" така и не бяха възнаградени с наказателен удар.

Всичко в тази среща приключи в 85-ата минута, когато блестящ индивидуален пробив на резервата Хесе Родригес, завърши с премерен изстрел в далечния ъгъл на безпомощния Шчесни.

Реваншът между двата тима е на 8-и март, от 21:45 часа.

РОМА-РЕАЛ (МАДРИД) 0:2

0:1 Роналдо (57'), 0:2 Хесе (86')

СТАДИОН: „Олимпико"

СЪДИЯ: Павел Краловец (Чехия)

РОМА: Шчесни, Флоренци, Манолас, Рюдигер, Дин, Винкьор, Пянич, Салах, Наинголан, Ел Шаарави, Пероти (резерви: Де Санктис, Майкон, Де Роси, Кейта, Джеко, Тоти, Флаке)

РЕАЛ (МАДРИД): Навас, Варан, Рамос, Роналдо, Кроос, Бензема, Хамес, Марсело, Карвахал, Модрич, Иско(резерви: Кико Касия, Начо, Каземиро, Ковачич, Лукас, Хесе, Данило)

Roma 0:2 Real Madrid – Highlights by OfficialGoals