Галактически, велик, недостижим!

Каквито и клишета да напишем за Реал (Мадрид) все ще са малко след поредната грандиозна нощ за мадридчани! Те ликуваха отново и показаха, че Шампионската лига е техният турнир! Дори срещу колоса Ювентус, който нямаше съпротивителен ресурс да спре Кристиано Роналдо и компания.

Няма шега, няма измама - 4:1 за Реал, 12-ти трофей и спиращ дъха спектакъл!

"Какво, по дяволите се случи?!", със сигурност се питат в Торино, защото началото не предвещаваше такъв развой на събитията... Особено след първите десет минути, когато "бианконерите" на Масимилиано Алегри на три пъти сътвориха опасности пред вратата на Кейлор Навас.

Ювентус - Реал (Мадрид), няма кой да спре "кралете" и Кристиано!

Кой ще спечели големия мач

В рамките на една минута Игуаин отправи два удара, с които се опита да порази целта, но стражът на мадридчани се намеси. Малко след това Ювентус се виждаше с гол преднина, когато Миралем Пянич стреля от дъгата пред наказателното поле по земя, но Навас отново бе на висота и изби!

Постепенно Реал (Мадрид) успя да отбие първоначалния натиск и изнесе играта в средата на терена. Това даде резултат почти мигновено, а в центъра на събитията, без никаква изненада, бе Кристиано Роналдо.

В 19-та минута португалецът хвърли в еуфория привържениците на "белия балет"! Звездата на Реал се възползва от остър пас по земя на Дани Карвахал към точката на дузпата, и със силен удар от движение, който рикошира в Бонучи, опъна мрежата зад Буфон - 1:0 за Реал!

Снимка 297300

Но отговорът на Ювентус бе светкавичен, а изравняването дойде от нищото!

При центрирана топка в наказателното поле, Гонсало Игуаин свали към Марио Манджукич, който без да се бави, с акробатичен ножичен удар прехвърли Навас и вкара едно от най-красивите попадения в турнира - 1:1!

Снимка 297303

До края на полувремето последваха няколко сериозни единоборства, но до чисти положения пред една от двете врати не се стигна в остатъка от времетраенето.

За да дойде второто полувреме, което премина под знака на Реал (Мадрид)!

Още в 48-та минута неуморимият Иско бе изпуснат от защитата на Ювентус, но секунда преди да стреля към Буфон, се намеси Бардзали, който успя с шпагат да избие топката в корнер.

Снимка 297301

Бяха изминали 60 минути, а изглеждаше, че "стаража госпожа" е на път да изравни играта и да изтласка съперника от собствената си половина. Да, но не би, защото на сцената "Милениум" в Кардиф изскочи малко очакван герой!

Избита топка далеч от наказателното поле бе намерена от Каземиро, който стреля през куп от футболисти, кълбото рикошира в Кедира и затрудни максимално Буфон, за да влети във вратата на опитния страж - 2:1!

Ключовият момент дойде при следващата атака!

Лука Модрич догони топката до аутлиния след подаване на Карвахал и с изключително прецизно центриране намери Кристиано Роналдо на близката греда, за да може португалецът да се разпише за 3:1, вкарвайки втория си гол в мача!

Снимка 297307

И така в 64-та минута стана ясно, че Ювентус трудно може да обърне мача в своя полза. Да, все пак "бианконерите" опитаха да променят нещата, да вкарат гол, с който да върнат интригата, но...

И все пак бяха близо до попадение, но удар на Алекс Сандро мина на сантиметри от целта пред погледа на Навас. Малко след това бе ясно, че всичко приключва, тъй като резервата Хуан Куадрадо остави Ювентус с човек по-малко заради втори жълт картон.

До края имаше време за още един гол!

Неуморимият Марсело намери Марко Асенсио пред вратарското поле, а последният дооформи разгрома с четвърти гол във вратата на Буфон - 4:1! За жалост на привържениците на легендарния вратар, който отново не сбъдна мечтата си да вдигне най-престижния трофей - единственият, който липсва в кариерата му!

Снимка 297309

И така - Реал (Мадрид) вдигна купа №12 в турнира, докато Ювентус загуби седмия си финал. С успеха мадридчани се превърнаха в първия отбор, печелил трофея в две последователни години.

Кристиано Роналдо пък се превърна в първия футболист, разписвал се на три финала в Шампионската лига. Освен двата гола във вратата на Ювентус, португалецът вкара още за 4:1 срещу Атлетико (Мадрид) преди няколко сезона, а същото направи и с екипа на Манчестър Юнайтед през 2008 година, когато вкара на Челси на финала в Москва. Тогава срещата завърши при равенство 1:1 в редовното време, но "червените дяволи" триумфираха след дузпи.

Шапки долу за Реал, шапки долу и за Зинедин Зидан! В рамките на сезон и половина начело на отбора, французинът изведе "белия балет" до два последователни трофея в Шампионската лига, както и до титлата в Примера дивисион през изминалия шампионат.