„Започнахме добре и използвахме шансовете си, като вкарахме два гола. Според мен Вердер бе подложен на по-голямо напрежение и допусна грешки, което бе решаващо, заяви след успеха с 2:0 над Вердер (Бремен) наставникът на Барселона Франк Рийкард

Доволен съм от начина, по който играхме, особено през първото полувреме. След това удържахме аванса си. Показахме се, като класен отбор, който може да решава спокойно изхода на такива решаващи двубои.

Имахме много силни съперници в групата и затова бе много важно да продължим напред, което успяхме да осъществим. Вердер демонстрира, че е на високо ниво и ни затрудни доста през втората част”.

На противоположния полюс логично бе треньорът на немците Томас Шааф:

„Дълго време не успяхме да намерим ритъма си на игра, докато Барселона започна много силно и докато се усетим, наниза два гола. Играхме коренно различно през втората част, но тези ранни два гола направиха нещата непосилни за нас.

Знаехме, че каталунците ще ни натиснат още от началото, но не това бе причината за загубата ни, а грубите грешки при головете. Защото е непростимо да ни вкарат гол като първия - топката да мине под стената. Това попадение ни разстрои за известно време и второто попадение не закъсня.

Все пак се гордея от представянето на отбора в тази изключително тежка група. Но съм и тъжен, защото съзнавам, че изпуснахме шанса си да се класираме сред 16-те най-добри. Сега не ни остава нищо друго, освен да се надяваме, че в турнира за купата на УЕФА ще стигнем доста по-напред”.