Манчестър Сити записа три поредни победи в група "G" и ще се стреми към четвърта при гостуването си на ФК Копенхаген в Шампионската лига.

Датчаните не оказаха никаква съпротива на "Етихад", а освен това още не са отбелязали гол в груповата фаза. Очаква се Пеп Гуардиола да направи сериозни рокади в състава си, за да даде почивка на някои от основните фигури преди дербито с Ливърпул.

Това означава, че Ерлинг Халанд би могъл да седне на резервната скамейка, а атаката на "гражданите" да бъде водена от аржентинския национал Хулиан Алварес.

Освен малшанса да се изправят срещу един от най-добрите отбори в света, ФК Копенхаген трябва да се справя и с куп контузени свои играчи като Амоо, Бабакар, Корнелиус, Расмус Фалк, Карамоко, Оиконому, Оскарсон, Денис Вавро и капитанът Зека.

Триото английски национали на Сити - Калвин Филипс, Джон Стоунс и Кайл Уокър, също няма да бъдат използвани днес поради травми.

Двубоят между ФК Копенхаген и Ман Сити може да гледате тази вечер от 19:45 по MAX Sport 3.