Треньорът на Барселона Ернесто Валверде най-накрая може да си поеме дъх и да се успокои. След три мача без победа, отборът му снощи разби Тотнъм с 4:2 в мач от групите на Шампионска лига, игран в Лондон. Две от попаденията, решителните, отбеляза познат герой - Лионел Меси.

Барса е лидер в групата си с пълен актив от 6 точки след 2 мача. Толкова има и Интер, но италианците са с по-лоша голова разлика от каталунците.

"Винаги се опитваме да вземем инициативата и да доминираме на терена. Така е във всеки мач. Този с Тотнъм наистина оправда очакванията ни - че ще е интензивен и бърз от първата до последната минута.

Англичаните действаха много уверено, но и ние си вършихме добре работата. Знаехме как да увеличим аванса си след 2:0 за нас преди почивката. Стана обратното, но пък бързо поведохме с 3:1.

На Меси не му провървя в първите два опита да отбележи и топката срещна гредата. Но той винаги постига своето. Вкара два гола и съм щастлив за него", каза Валверде.

Барселона победи Тотнъм с 4:2

Тотнъм и Барселона обраха овациите след голов трилър, Меси над всички при 4:2 за каталунците!