Зрелището между Тотнъм и Барселона се оправда, а със сигурност привържениците на футбола избрали да наблюдават този мач от днешната програма в Шампионска лига нямат повод да съжаляват.

На "Уембли" имаше всичко - пропуски, голове, греди, адреналин, напрежение до самия край и в крайна сметка победа с 4:2 за каталунците на Ернесто Валверде.

Тотнъм - Барселона 2:4, голеада на "Уембли"!

"Уембли" приема един от най-интересните мачове в Шампионска лига тази вечер

Още не бяха изтекли и 2 минути, когато стана ясно, че в Лондон ще валят голове...

Дълъг пас към Жорди Алба и ненужно излизане на Юго Лорис позволи на Коутиньо да стреля пред линията на наказателното поле за 1:0!

Попадението донесе допълнително самочувствие на гостите, които в последните си 3 мача бяха забравали как се побеждава, докато "шпорите" на Почетино трудно намираха пространства в добре подредената отбрана на испанците.

Снимка 381717

Лондончани опитаха да затруднят Тер Стеген с далечен удар на Хари Кейн, който тупна коварно пред Тер Стеген, но последният се справи и улови.

В 28-ата минута Барселона удвои!

Отлично проведена атака с по едно докосване завърши с ефектно изпълнение на Иван Ракитич, който с удар от въздуха от дъгата пред наказателното поле матира Лорис - 2:0!

До края на полувремето домакините имаха шанс да върнат едно попадение, но Тер Стеген с една ръка изби топката, която летеше към вратата му след съприкосновение с Пике.

Снимка 381736

Така при 2:0 дойде почивката...

Втората част започна с греда на сметката на каталунците, ударена от Лионел Меси, който осъществи един от характерните си пробиви през центъра. Упражнението отново бе повторено малко по-късно, но резултатът отново бе греда!

Тотнъм се върна в мача сякаш от нищото!

Хари Кейн получи топка отляво в наказателното поле и с майсторски финт литна Нелсон Семедо, след което последва голов удар с вътрешен фалц за 1:2!

Снимка 381742

Както гласи клишето обаче радостта на домакините бе твърде кратка!

Перфектна атака започнала от Меси и преминала през Алба по левия фланг завърши с успореден на вратата пас, който аржентинецът оползотвори - 3:1!

Но това не бе всичко! Тотнъм не се отказа да атакува и да търси положителна развръзка, което даде резултат, а "шпорите" отново се върнаха в мача след добро изпълнение на Ерик Ламела и рикошет в гърба на Ленгле - 2:3!

Снимка 381745

Последва финален щурм на домакините, които бяха близо до изравняване, но удар на Лукас Моура попадна в тялото на Ленгле и мина до гредата!

Точка на спора сложи Лионел Меси, който в 90-ата минута получи подаване от Жорди Алба, отчел се с 3 асистенции в мача, за да фиксира крайния резултат 4:2 за Барселона!

Така каталунците са с пълен актив от 6 точки след първите два мача в групата, докато днешният им съперник все още не е спечелил точка.